Sprawdzian z romantyzmu liceum

Pobierz

Podaj tytuł dzieła i autora.. Stan psychiczny i odczucia młodych z początków XIX wieku.Plik sprawdzian z romantyzmu kl 2 liceum.zip na koncie użytkownika bsoconnor • Data dodania: 19 sty 2015Jednym z nich jest nieszczęśliwa miłość, wątki z podań ludowych, zjawiska tajemnicze, świat nadprzyrodzony.. Autorem Smutno mi Boże jest Podaj tytuł wiersza Norwida o tematyce .Napisał: Waverley, Rob Roy, Narzeczona z Lammermoor, Ivanhoe, Talizman.. Niemiecka.. Zrazu jak z stada dzikich gęsi lub łabędzi A z tyłu wiatr jak sokół do kupy je pędzi Ściskają się, grubieją, rosną, nowe dziwy!. (2 pkt.. Pieszesz jutro sprawdzan kompetecyjny?. (2 pkt.. prosze o odpowiedz dzisiaj bo jutro mam sprawdzan .. Wybrane pojęcia opisujące epokę Choroba wieku - zjawisko charakterystyczne dla jednego z nurtów epoki romantyzmu.. za każdy termin) 2.. Rzeczywistość, oprócz wymiaru materialnego, ma istotniejszy pierwiastek duchowy, który można poznać dzięki intuicji.. Bajronizm zwykle łączy się z pogardą dla mieszczańskiego świata, umiłowaniem wolności jednostki, z której wypływa skłonność do skandalizowania.SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Z ROMANTYZMU GR.. Proszę o dawanie komentarzy jeśli coś w moim teście się nie zgadza.I z nieba aż do ziemi spuszcza długie smugi Jak rozwite warkocze, to są deszczu strugi (…) Patrzcie Państwo, te białe chmurki, jak odmienne!.

sprawdzian 1 ocena | na tak 0%.

Pojęcia epoki Romantyzm podręcznika Testy z epok dla Klasa II.. Skąd pochodzą poniższe słowa?. Zdefiniuj terminy: "prometeizm", "wallenrodyzm", "epopeja".. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:sprawdzian z romantyzmu liceum technikum • Dokumenty • pliki użytkownika sandizary96 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • spr a2.jpg, spr b1.jpgPowtórka z epok - ROMANTYZM .. Najważniejsze hasła romantyzmu: - kult wolności jednostki i narodu - kult indywidualizmu - jednostka ważniejsza niż zbiorowość - kult młodości - rozczarowanie wiedzą - zaufanie do uczucia, wiary, intuicji, wyobraźni - pochwała walki, spisku, buntuPojęcie związane z utworem J.W.Goethego Cierpienia młodego Wertera.. Odpowiedź b. Komentarz Bajronizm to termin ukuty na określenie pewnej skrajnej formy indywidualizmu nierzadko ocierającej się o szaleństwo.. C. Podróżniczką wyruszającą w świat.. B. Modelką prezentującą kwiaty.. Podobne pytania.. Mistyczni pisarze często czerpali inspirację z wierzeń ludowych, podań o nadprzyrodzonych zjawiskach, baśni.. za każdą poprawną odp.). D Panną z dobrego towarzystwa, lubiącą naturę i słońce..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Pobierz: sprawdzian romantyzm liceum nowa era.pdf.

W tym też roku (1834) wydał swoje ostatnie, wielkie dzieło - "Pana Tadeusza".. w Konstantynopolu, prawdopodobnie na cholerę.Za epokę najbliższą duchowi romantyzmu uznano średniowiecze a) propagowanie idei miłości, dobroci, piękna, sprawiedliwości b) fascynacja orientem 7.. Filozofia romantyczna to odwrót od racjonalizmu i empiryzmu na rzecz metafizyki.. I. Mickiewicz stworzył w powyższym strofach 3 porównania:Test Pojęcia epoki Romantyzm, 1.. Romantyzm część I October 26, 2008 Mickiewicz w balladzie "Romantycznośd" sformułował nowy program literatury odwołującej się do .Czasami warto sprawdzić swoją wiedzę.. Termin "romantyzm" oznacza a) nazwę epoki historyczno-literackiej lub postawę człowieka interesującego się poezją b) postawę życiową, cechę filmów z dwudziestolecia międzywojennego, nurt w sztuce ujawniający się od starożytności po czasy współczesneIII Dziadów jako przykład dramatu romantycznego: a.Zobacz 3 odpowiedzi .Aktualna kategoria: Nauka » Język polski » Liceum - testy do lekcji.. Był niezwykle wykształcony, związany z księciem sasko-weimarskim, na dworze którego pełnił służbę.W 1834r.. Ważnym motywem są dzieje narodu.. pytania "rozsypane" odpowiedzi Budowa dramatu romantycznego: Wymień 4 bohaterów DziadówIII W którym roku powstały Sonety A. Mickiewicza?.

Wieszcz - poeta natchniony, poeta prorok.Romantyzm - Język polski, opracowanie na sprawdzian.

Jeśli czegoś nie jesteś pewny(-a), zerknij na stronę z wiedzą o romantyzmie.. Nazywam się Milijon - bo za milijony Kocham i cierpię katusze.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Czy Twoim zdaniem opisana kobieta - postać z XIX wieku - jest: A. Wieśniaczką o spracowanych rękach.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. ożenił się z Celiną Szymanowską, z którą miał sześcioro dzieci.. Zestaw: "Romantyzm" Statystyki zestawu: Ocena: 6 Zagłosowało: 56 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Nikola Dom (Rzeszów) (wynik: 74 %) Zuzanna Lasko .c.. twórczość wczesnego romantyzmu.. Początek - lata 20.. 0 1 Odpowiedz.. Relacją z dziewiętnastowiecznego kurortu dla dam z lepszego towarzystw.. Adam Mickiewicz zmarł 26 listopada 1855r.. Wybierz test z rozdziału Pojęcia epoki Romantyzm lub podrozdziałów podręcznika Testy z epok dla Klasa II Liceum.. 2012-04-02 19:16:34; Czy masz sprawdzian i odpowiedzi .Ramy czasowe romantyzmu zasadniczo obejmują koniec XVIII i 1. połowę XIX w. Romantyzm - ramy czasowe w Europie.. Mistycyzm - zainteresowanie zjawiskami ponadnaturalnymi, kontaktem z nadprzyrodzonym światem duchów, zjaw, absolutu..

Johann Wolfgang Goethe - największy poeta tzw. okresu "burzy i naporu", a potem romantyzmu w Niemczech.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Dopasuj odpowiedzi w prawej kolumnie do pytań w lewej.. Pojęcia epoki Romantyzm - Testy z epok - Język polski, liceum dla Klasa II Liceum - Klasowka.onet.plZawiera 14 pytań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt