Test z lektury kamienie na szaniec do wydruku

Pobierz

3 lata.. Sprawdź się!. Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. 2. Podaj tytuły 2 rozdziałów.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.Młode pokolenie aktorów wybranych do ról w filmie "Kamienie na szaniec" Roberta Glińskiego z 2014.. Milionerzy: Among Us!. Nim po raz ostatni ujrzę Twój uśmiech - 29.. 81% "Kamienie na Szaniec" opracowanie.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. 85% Co zawdzięczam utworom o wojnie i okupacji.. Skąd Aleksander Kamiński zaczerpnął informacje dotyczące wydarzeń opisanych w książce?Aktualna kategoria: Nauka » Język polski » Liceum - testy do lekcji.. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) opowiadania 4) Nazwa drużyny bohaterów "Kamieni na szaniec" - Buki to: a .Test z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Polska Walcząca.. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. 4. Podaj 5 przykładów jak bohaterowie zarabiali na życie.. Opis testu.. Zgadnę Twój numer z dziennika!. Zobacz: Kamienie na szaniec Aleksandra KamińskiegoKamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) wszystkie odpowiedzi są poprawne c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru RozwiązanieTest wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. Jak Rudy miał na drugie imię?. Słoneczne dni W burzy i we mgle W służbie Małego Sabotażu Dywersja Pod Arsenałem Celestynów Wielka gra Plan powieści Mini streszczenie81% Opracowanie "Kamienie na szaniec".. Podstawowa sprawa nie zostaje ani na moment zepchnięta na plan drugi utworu.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec"..

Takie też są Kamienie na szaniec.

2 miesiące.. a) Jan Brzechwa b) Maria Kruger c) Tom Grimm 2.. Wojsko Polskie.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Witaj na stronie Quizz.pl.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) Warszawa 4) Najważniejsze wątki utworu: a) życie młodych ludzi w .24.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Siedziba gestapo, czyli niemieckiej policji politycznej, słynącej z bezlitosnego traktowania więźniów, wprowadzenia metod terroru.. Kim był ojciec Alka i za co został aresztowany?. Książka ta -tak bardzo popularna, że już dla kilku pokoleń Polaków stanowi lekturę obowiązkową, wynikającą jednak nie z nakazu szkolnego, lecz z czytelniczego wyboru - ma swoją niezwykłą historię.24..

"Start studying kamienie na szaniec.

TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!Zobacz podobne quizy: #alek #film #kamienie #ksiazka #na #rudy #szaniec #zoska .. Kto jest autorem książki "Karolcia"?. Nim po raz ostatni ujrzę Twój uśmiech - epilog.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. (foto: kultura.onet.pl) Streszczenie.. A.doc, KAMIENIE NA SZANIEC test z lektury gr.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Więzienie, funkcjonujące jeszcze przed wojną.. 85% Odnosząc się do literatury, filmów, artykułów rozwiń myśl: "Ludzie ludziom zgotowali ten los".Problematyka.. Byli zwykłymi młodymi ludźmi, tuż po zdaniu matury .. "Kamienie na szaniec" to cytat z "Testamentu mojego", jednego z najbardziej znanych wierszy Juliusza Słowackiego: 7 " Niech żywi nie tracą nadziei, I przed narodem niosą oświaty kaganiec, A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!. 7.A.Kamiński Kamienie na Szaniec test - pomocy 2010-09-29 19:59:43; sprawdzian z lektury,, Kamienie na szaniec"?.

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

pytanie 1 z 15.. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!Co znajdowało się na Pawiaku?. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.. B.docpustobrzmiących słów; autor pozostaje zawsze w zgodzie z tymi, o których pisze, i z samym sobą.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. Książka opowiada o: a) piesku i kotku b) przygodach 3-letniej Karolci i o rok młodszego Piotra c) przygodach 8-letniej Karolci i o rok starszego Piotra 3.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Czy Karolcia miała miała rodzeństwo?Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára składa się z 23 pytań, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto przeczytał książkę.. U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012. .. Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Inne tryby testu.. Co znajdowało się w alei Szucha?. Czy nadajesz się na MORSA?. < test > 2010-03-22 13:16:34; Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec" - zadania 2010-05-06 23:04:04; Pytania z lektury Kamienie na szaniec 2010-04-20 23:09:33; Dlacego aleksander dał tytuł swojej książce kamienie na szaniec .Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20 Sprawdzian z " Kamienie na szaniec " 2011-04-02 11:53:59 Dokonania Alka z lektury '' Kamienie na szaniec " 2010-10-06 19:23:02Test na podstawie lektury "Karolcia" Marii Krüger 1.. Co oznacza ten symbol?. A 1. Podaj prawdziwe imię i nazwisko Alka.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Rozwiąż test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt