Sprawdzian z lektury zemsta z odpowiedziami

Pobierz

O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. Rozwiąż test!. Nie pamiętam Zemsty A. Fredry odpowiecie na pytania ?. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Tylko spojrzę, każda moja - kto to powiedział?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Nie używaj korektora, ołówka.. Fredry.Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1. odwdzięczę się ;* 1.Jak Milczek stał się posiadaczem jednej połowy zamku?. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. 2021-01-27 21:40:03 Zinterpretuj wiersza Stanisława Grochowiaka "portretowanie umarłej ", W interpretacji zwróć uwagę na barokowy sposób obrazowania i odwołaj się do różnorodnych kontekstów.. Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: ZemstaTest z lektury "Zemsta".. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Na okładce tej pozycji najczęściej pojawiają się mur, krokodyl, szlachcic, zamek lub szabla - wszystkie te motywy odgrywają ważną rolę w utworze.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Zemstą" Aleksandra Fredry wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Bardziej polubiłem, ponieważ Podobieństwa: Różnice: 2.. Dzięki zawartym w nim pytaniom szybko i sprawnie sprawdzisz co już wiesz a czego jeszcze musisz się douczyć.. Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.Sprawdzian wiadomości z lektury pt. Konkurs z wiedzy o "Zemście" wymyśliłam w chwili gdy na ekrany wszedł film pod tym samym tytułem.. Czyje to powiedzenie: Mocium panie?. 4.Kto od kogo i w jakich okolicznościach powiedział : "daj gwintówkę niechaj .powodują zainteresowanie wartościową lekturą.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Jednocześnie poloniści zapoznali młodzież z utworem " Zemsta" Al.. Przetestuj swoją wiedzę.Zemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. Ponieważ jak wiemy jest to lektura obowiązkowa, większość uczniów naszego gimnazjum ten film obejrzała.. Na ile aktów jest podzielony dramat pt. '' Zemsta '' ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów..

Gerwazy daj gwintówkę!Sprawdzian zemsta z odpowiedziami.

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Aleksander Fredro "Zemsta" .25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "GDPR"), które wymaga od nas .Sprawdzian ze .Test z lektury "Zemsta" to jeden z przyjemniejszych sposobów na przyswojenie wiedzy z lektury, która okaże się przydatna na sprawdzianie z języka polskiego.. Test składa się z 12 pytań.. A - epika B - dramat C - liryka 2.. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.Sprawdzian z zemsty z odpowiedziami chomikuj to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Do jakiego rodzaju literackiego nale|y utwór pt. '' Zemsta '' ?. Pamiętaj, by zachować realia epoki, lektury, właściwe słownictwo PUNKTACJA: 50 i więcej = cel = bdb = db = dst = dop = nd.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..

"Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury.

Gatunek: komedia.. Tak samo liczba odpowiedzi.. sprawdzian z fizyki podzial na rozne klasy zacznij juz teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdzianyTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. 2021-01-27 19:19:19 Napisze ktos plan wydarzen z lektury "pajaczek na rowerze" na piatek musze miec 2021-01-27 17:37:06 .1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Wpisz w wykropkowane miejsca nazwiska gBównych .Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. Dorota 5 lat temu.. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o .Które zdanie jest prawidłowe?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!znajomosc tresci lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Załóż własny blog!. W imieniu rodziców i opiekunów młodych napisz zaproszenie na ślub Klary i Wacława.. "Zemsta" - sprawozdanie z książki "Zemsta" to komedia napisana przez Aleksandra Fredrę na początku lat 30 XIX stulecia.. 5 września 2020 12:14 Przygotowawcze..

Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.

Kto mówi te słowa: " Hej!. pokaż więcej odpowiedzi (11)Najbardziej kompletny test z lektury Zemsta jaki znajdziesz w sieci.. 2.Z jakiego powodu włączenie do intrygi miłosnej Podstoliny przez Klarę było złym pomysłem 3.Kiedy Papkin wykazał się wyjątkowym bohaterstwem?. Zawiera 32 pytań.. Poziom trudno[ci: Zredni 1.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Quiz będzie o książce ,,Zemsta" składający się z 10 pytań.Zemsta Test ze znajomo[ci lektury pt. '' Zemsta'' A. Fredry.. Udostępnij.. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.Zemsta pytania do lektury.. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Skomentuj.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Czyją własnością jest Artemiza?. Aleksander Fredro "Zemsta" .25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu .Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012Uzasadnij swą odpowiedź, posiłkując się wybranymi scenami z lektury.. Zawiera 9 pytań.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury ZemstaZemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt