Test online mitologia grecka

Pobierz

#miologia #grecja .. Latifa 4 lata temu.. Dasz sobie radę?. Uzupełnij tekst piosenki ,,Bite Me" Avril Lavig.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii mitologia grecka.. Jak dobrze pamiętasz mity greckie?. 1) Oto Quiz wiedzy na temat Mitologi Greckiej zaczynajmy!. język polski - powtórki .. 1PR101 2.test - Část 4.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Podstawową jej cechą jest politeizm (z gr.. A jak nazywał się .Test wiedzy z Mitologii Jana Parandowskiego ( część grecka ) Test robiony na podstawie sprawdzianu.. Test: Mitologia starożytnych Greków kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .Test Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa 1 Test Ferdydurke - Witold Gombrowicz 3 Test Mitologia - Jan Parandowski 3 Test Romantyzm 1 Test Potop - Henryk Sienkiewicz 2 Test Lalka - Bolesław Prus 7 Test Krzyżacy - Henryk Sienkiewicz 4 Test W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 1 Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 3 Test Mitologia - Jan .Autor testu je: Mato66.. Podniosły się pierwsze lasy i ziemię przykryła wielka, szumiąca puszcza.Mitologia grecka to zbiór mitów opowiadających o powstaniu świata, bogach i herosach.. Naród grecki, podzielony na wiele szczepów, nie był zgodny w tym, co opowiadał o swoich bóstwach.. nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża..

Rozwiąż test i sprawdź!Mitologia grecka - bogowie.

Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć.Mitologia jest zbiorem baśni o bogach i bohaterach.. Sprawdź, co wiesz o mitach greckich.. Każde państewko, każda wieś lub gmina podawały zupełnie inne wersje, które znów poeci przekształcali i zmieniali bardzo dowolnie.Test online - Mitologia grecka; Krzyżówka typu jolka online - Mitologia grecka; Krzyżówka online - Bogowie greccy (krzyżówka dostępna jest także w wersji do wydruku) Sprawdź również materiały w innych działach: Kolorowanki (5-8 l.) - Poznajemy historię (2)This quiz is incomplete!. Zobacz podobne quizy: #jan_parandowski #mitologia #mitologia_grecka #test_wiedzy .. Była nieodłącznym elementem kultury greckiej i ściśle związana z religią tamtych czasów.. Czerpią z niej New Age, astrologia, horoskopy, kult i współczesne ruchy religijne.. Opis testu.. Bóg uważany za boga nieba i boga wszystkich bogów to: Jak powstał świat wg mitów greckich?. Powstał z potęgi Zeusa.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.Test: Mitologia Grecka cz.1 kl.5 Pierwsza część testu!. Ten test ma pytania w następujących językach: język rumuński, język niderlandzki, język szwedzki, język włoski, język niemiecki, język .Co wiesz o mitologii Greckiej ?.

Mitologia grecka wg Parandowskiego-TEST ŁATWY.

Rozwiąż test!Mitologia Grecka - test.. Na początku był chaos, a z chaosu wyłoniła się Gaja i Uranos.. Wyniki są oparte na 436929 odpowiedziach na pytania w kategorii mitologia grecka podane przez graczy z 139 krajów.. Przedłużenie stanu wyjątkowego?. Do najważniejszy bogów olimpijskich należą: Afrodyta - bogini piękna i miłości, atrybut: róża, gołębie.. Suknie ślubne 2021 - przegląd najciekawszych .Język polski - powtórki Quiz on Mitologia grecka, created by Dominik Borowski on 20/09/2018.. Razem z bogami rodził się świat.. 20 pytań Opracował: Admin Opublikowano: 30.01.2016Mitologia grecka wg Parandowskiego-TEST ŁATWY - Quizizz.. Są to opowieści o herosach i bogach, wyjaśniające funkcjonowanie świata, jego powstanie i historię oraz miejsce, jakie zajmuje w nim człowiek.. a) start b) Tracę punkty 2) Która Bogini była zazdrosna o Zeusa?. polys - liczny, theos - bóg), czyli wiara w wielu bogów, którym dodatkowo Grecy przypisywali liczne atrybuty.Mitologia grecka jest to zbiór mitów, przekazywanych poprzez starożytną grecką tradycję.. Pytania będą naprawdę trudne i wymagające solidnej orientacji w temacie.. Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie dotyczącym mitologii greckiej..

Ares - bóg wojny, atrybut: miecz ...Mity greckie, mitologia grecka.

zmarła, bo ukąsiła ją żmija.. Co stało się z Eurydyką?. odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Test wiedzy quizy gazeta.pl.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. (pokolenie Zeusa) a) 6 b) 1 c) 5 d) 7 e) 10 f) 3 .Globalny Test Wiedzy o Mitologii Greckiej.. Test: Mitologia Grecka - test Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Rozwiąż test.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Tagi #miologia #grecja Inne tryby testu.. Mitologia grecka weszła do dziedzictwa kultury europejskiej i jest w dalszym ciągu obecna w różnych przejawach życia społecznego.. Nad ziemią, która jako ląd stały wydobywała się z chaosu, świeciło młode słońce, a z chmur spadały deszcze obfite.. Mitologia grecka stanowiła źródło wiedzy na temat świata i na jej podstawie rozwijano normy .Bogowie greccy mieszkali na Olimpie (najwyższy masyw górski w Grecji), spożywali nektar (napój) i ambrozję (żywność).. Redakcja poleca.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraDzieci, które często płaczą, nie mogą spać i nie chcą opuszczać matczynych ramion, są określane mianem High Need Baby..

19 hours ago by.Tematy: quiz, Quizy, mitologia grecka, greccy bogowie.

porwał ją Hades i zabrał do świata podziemnego.. Apollo - bóg sztuki i poezji, atrybut: lira, drzewo laurowe.. Powiązane z testem.. 1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?Mitologia grecka - tu nie wystarczy pobieżna znajomość mitów!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt