Kartkówka z opowieści wigilijnej

Pobierz

Pracuje w kantorze, którego jest właścicielem.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .1.. 3.Z kim mieszkał?. leslie24; 14.01.2011 zmieniony Do kogo idzie Scrooge w Boże Narodzenie po raz pierwszy od lat - rOdziny (O)Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Od czego zaczął świętowanie Ebenezer Scrooge?. A)_ 1.W jakim mieście toczy się akcja?. Wanisz 3 lata temu.. "Opowieść Wigilijna" test z lektury.. Przedstawił się jako Duch Wigilijnej Przeszłości.Przeprowadził mnie przez ścianę, wyprowadzając na wiejską droge.. Święta Bożego Narodzenia szczególnie nie traktował zbyt poważnie.Głównym bohaterem "Opowieści wigilijnej" Karla Dickensa jest Ebenezer Scrooge.. Po co przyszedł siostrzeniec Scrooga ?. W opowiadaniu "Szczęście" narratorka ma sen, w trakcie którego podróżuje po świecie i zauważa, że szczęście znajduje się jedynie w prostych skromnych miejscach, takich jak mały wiejski domek.Plik kartkowka z opowiesci wigilijnej p.pdf na koncie użytkownika gjswillis • Data dodania: 4 sty 2015.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. ..

Powiązane z testem z Opowieści wigilijnej.

2) Kim był Marley dla Scrooge'a?. UWAGA!. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Quiz w Poczekalni.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Uprzedził mnie równiez o wizycie gości z zaświaata.. Quiz w Poczekalni.. Dickensa Opowieść wigilijna.. Test składa się z 15 pytań.. 4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Geneza utworu i gatunek.. Ebenezer jest chudy i przygarbiony, ma siwe włosy i zaczerwienione oczy; długi, szpiczasty nos oraz sine usta.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Rozwiąż test!Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. Ubiera się skromnie.192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. 5.Gdzie pracuje główny bohater książki ?. (jej autor także żył w XIX w.. Oczom nie wierzyłem!Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.Ostatecznie bohater "Opowieści wigilijnej" też skorzystał z lekcji, jaką mu dano, i postanowił się zmienić..

Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.

Słowem, pragnąłbym korzystać z przywilejów dziecka, jednocześnie zaś być na tyle dojrzałym mężczyzną, abym umiał docenić .Zamiast tego powstała "Opowieść Wigilijna".. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona - Sofokles 3"Opowieść wigilijna" - test trudny.. 9.U kogo Scrooge zjadł świąteczny obiad?Książka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze gdyż uważał to .Opowieść wigilijna; cytaty z książki "Opowieść wigilijna" katalog cytatów [+ dodaj cytat] - Jak ty masz powód, żeby być wesołym?. 6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. Marceloli 4 lata temu.. b) w Londynie.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. 5.Jak się nazywał drugi duch?. d) Kolegą z pracy w składzie Feezwiga.. Wyślij zgłoszenie .Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Przypominał dziecko, ale zarazem i starca.. ), jestSprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa..

(5-10 minut) Lektura Opowieści wigilijnej, której akcja dzieje się w XIX w.

Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. 8. z kim mieszkał główny bohater 9. kto odwiedził w nocy scoorga ?Opowieść wigilijna Musze ułożyć krzyżówkę o hasle "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" i odpowiedzi muszą być od tej książki pomożecie ułożyć i odrazu pytania ?. Opowieść wigilijna jako powieść współczesna.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.1) Akcja "Opowieści wigilijnej" rozgrywa się: a) w Paryżu.. c) w Nowym Jorku.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Książka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść.. .Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. Pisarz był wtedy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, miał długi, jego żona spodziewała się kolejnego dziecka i bardzo liczył na wpływy z nowego opowiadania.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!.

Opowieść wigilijna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Opowieści wigilijnej.

CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. a) Przyjacielem z dzieciństwa.. 6.kIm był gółówny bohater 7.. 25 grudzień godzina: 1 w nocy Przybył pierwszy duch.. Dickens zaczął ją pisać we wrześniu 1943 roku, skończył w pierwszych dniach grudnia.. 2.Kim był główny bohater?. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Opowieść wigilijnaSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Kto jest autorem książki ''Opowieść wigilijna'' 2.w jakim mieście toczy się akcja książki 3.kto jest głównym bohaterem książki 4.W okresie jakich świąt toczy się akcja książki ?. Test składa się z 12 pytań.. POWODZENIA.. Skomentuj.. b) Sąsiadem z kamienicy.. Rozwiąż test!Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola DickensaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa.. Udostępnij.. d) w miasteczku Szkocji.. 21 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.. Można się lekko do tego przyczepić ;).Temat 1.23Sc n1.. Skomentuj.. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. To człowiek w starszym wieku, mieszkający w Londynie.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?. Wrażenia uczniów z lektury.. c) Wspólnikiem w interesach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt