Sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy do wydrukowania

Pobierz

Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Odpowiedz.9.. Czyje dzieci miały być wymienione za porwanych Stasia i Nel?. a) konia c) lwa b) słonia d) tygrysa 3.. 2010 .Pytania do lektury" W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05 Wypiszesz mi usposobienia Stasia Tarkowskaiego z lektury "W pustyni i w puszczy "?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 5,Np .Problematyka.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Kim .Pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: .. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraSprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" 1 Podkreśl właściwą odpowiedź 7p.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. a) Fatmy c) Idrysa b) Chamisa d) beduinów 2.. • Jaki prezent dostała Nel na gwiazdkę?. O ciec nie sprzeciwiał się temu wiedząc, że wiosłowanie, konna azda i ciągłe życie MarzenieTest z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Np. rozmowa z Mahdim, nieprzyjęcie wiary Mahdiego przez Stasia, głód, żebranie i praca Stasia, choroba Idrysa, spotkanie Greka, który dał im chininę i jedzenie na drogę..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

Fahdi c) Gebhr b .Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. Czym była fatamorgana ?. 2011-12-11 18:00:36; pomożesz mi to rozwiązać ?. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Jak nazywał się człowiek, którego wiary nie chciał przyjąć Staś?. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. 2, Staś zabił lwa, później porywaczy 3, Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1.. Np. rozmowa z Mahdim, nieprzyjęcie wiary Mahdiego przez Stasia, głód .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Mirusinda 4 lata temu.. Jak nazywali się główni bohaterowie?Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza..

W pustyni i w puszczy.

Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. c) Mapkę.. Życzę miłego rozwiązywania.. Rozwiąż test!Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. test znajomości lektury W Pustyni i W Puszczy?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. W jakim celu to zrobiono?. Jakie wielkie zwierzę zastrzelił Staś?. Rozwiąż test.. Pytania zawarte w teście.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Zawiera 16 pytań.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Ale pień w dolnej części jest spróchniały i pusty Widzisz ten otwór, przez który łatwo się dostać do środka.. Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).. 2011-11-16 17:52:56; W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?.

W pustynii i w puszczy.

Widać, że dobrze znasz tę książkę.. d) Książkę.. Skomentuj.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasterai dorwawszy się do czy ego bądź konia, a w braku konia — do wielbłąda, a nawet i osła, udawał farysa w pustyni, słowem, ak się wyrażał pan Tarkowski, "bobrował" wszędzie i każdą wolną od nauki chwilę spędzał nad wodą.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. a) Sukienkę.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Które stwierdzenie nie odnosi się do Mahdiego: a) miał kilka żon b) miał tatuaże c) był miłosierny d) faworyzował krewnych Rozwiązanienierowie, koledzy ojca, nazywali go "dzieckiem pustyni"..

Test z lektury "Zemsta" A. Fredry.

2010-10-26 14:45:29 streszczenie lektury " w pustyni i w puszczy " 2010-02-23 15:23:53Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. • Jak miał na imię przewodnik wielbłądów?. rozmowa z Mahdim, nieprzyjęcie wiary Mahdiego przez Stasia, głód .Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na .a) był roztargniony ale mądry b) był odważny i gotowy do poświęceń c) bał się wszystkiego d) lubiał żelki haribo w pustyni i w puszczy - test z humorem Udostępnij UdostępnijPlik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Co powinnam wiedzieć z W pustyni i w Puszczy?. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Udostępnij.. Rozwiąż test!Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraa) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt