Sprawdzian z pana tadeusza pdf

Pobierz

Uwaga!. Pytanie: 1/14 Poprawne odpowiedzi: 0/14.. Inne tryby testu.. 89 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!. Pobierz materiały: Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz".. Udało Ci się odpowiedzieć na więcej niż połowę pytań!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Historię zamku Horeszków Hrabiemu opowiada.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą .. Największa polska epopeja narodowa - Pan Tadeusz - została napisana przez .. Czy wiesz, który znany generał odwiedził Soplicowo?Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Pan Tadeusz" Adama MickiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.. (0 - 1) .. Microsoft Word - pdf_Pan Tadeusz.doc Author: Jacek Created Date: 4/23/2004 8:34:16 AM .Pan Tadeusz - test z treści.. do swojej muzy.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Mickiewicz, opisując mieszkańców Soplicowa, wiedział, że już kilka lat później ich życie będzie wyglądać zupełnie inaczej: upadną nadzieje związane z Napoleonem, większość patriotów będzie musiała emigrować, sporo majątków szlacheckich popadnie w ruinę, a .1) podopieczna telimeny a) zosia b) sad c) kawaler d) wojski 2) z jego cÓrkĄ chciano wyswataĆ tadeusza a) kluczyk b) chŁodziec c) podkomorzy d) gŁÓg 3) tak hrabia zobaczyŁ zosiĘ - ogrodniczkĘ a) wojski b) hrabia c) niedŻwiedŻ d) sad 4) zachwycaŁ siĘ ogrodniczkĄ a) hrabia b) Łowy c) telimena d) niezabudka 5) hrabia myŚlaŁ, Że to roŻek amaltei a) wŁochy b) kawaler c .Jak dobrze znasz lekturę pt.: ,,Pan Tadeusz"?.

Pan Tadeusz sprawdzian kompetencji z zakresu kształcenia literackiego, znajomo ... 2.

Kogo ocalił Robak?. Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. zimorodek 5 lat temu.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Portret szlachty; pozytywne i negatywne cechy szlachty.. Opis testu.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Hrabia i Tadeusz podczas polowania zostali zaatakowani przez.. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Jakie hasło dał Podkomorzy.. Zawiera nieodpowiednie treści?. .Tło wydarzeń w "Panu Tadeuszu" stanowią: a) momenty upadku narodowego b) czasy rewolucyjnych buntów społecznych c) chwile przełomowe dla narodu polskiego d) lata konformizmu i upadku idei narodowych Rozwiązanie - Podkomorzy częstuje Wojskiego tabaką z pięknej starej, złotej tabakiery, którą jego ojciec dostał od: .Plik sprawdzian z pana tadeusza chomikuj.pl.pdf na koncie użytkownika khaladkervishal • Data dodania: 17 sty 2015Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012znajomosci PANA TADEUSZA.. Do kogo w pierwszych wersach zwraca się narrator?. Pytania dotyczące lektury pan Tadeusz.. do Polski..

a)Hrabiego, b)Tadeusza, c)Gerwazego, d)Wszystkie są poprawne.Zagadnienia - sprawdzian z lektury "Pan Tadeusz" 1.

.z dekretem w ręku i w towarzystwie woźnego, zdobywali (często nie bez rozlewu krwi) dobra przysądzone żału ącemu, które woźny legalnie tradował lub w poses ą oddawał.. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Sprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedzi.. Rozwiąż test.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Test z lektury szkolnej Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Data, okoliczności i cel powstania utworu.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .Twój wynik: 16/30Całkiem dobrze - czwórka!. do Matki Boskiej.. Kartkówka z lektury.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Pytania z lektury Pan tadeusz.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. W którym wieku rozgrywa się akcja "Pana Tadeusza"?. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.Pan Tadeusz to pożegnanie z przemijającym światem szlacheckim..

Pobierz caly dokument testy.ze.znajomosci.lektur.sprawdzian.z.doc Rozmiar 35 KB: Fragment dokumentu:Pan Tadeusz - test z treści.

jeden z odkrytych pierwiastków nazwała polonem - na cześć Polski.. W dawnych czasach, póki szanowano prawa, na możnie si panowie nie śmieli się opierać wyrokom;c)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!sprawdzian z jezyka polskiego dla klasy V Krystyna Prokopowicz "Pan Tadeusz" - test z rozumienia czytanych tresci .Plik TEST ZNAJOMOSCI PANA TADEUSZA".pdf na koncie uzytkownika fretkafredziu folder Pan Tadeusz Data dodania: 30 paz 2011.Sprawdzian wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej w klasie III (listopad) .. a)Tadeusz z Hrabią, b)Hrabia z Rykowem, c)Sędzia z Rykowem, d)Płut z Tadeuszem.. Gatunki literackie w "Panu Tadeuszu".. Udostępnij.. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. Quiz w Poczekalni.. Zgłoś błąd Wyświetleń: 12093.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. 10.Udowodnij 4 argumentami, że "Pan Tadeusz" jest epopeją.. 11.Jakie obyczaje i tradycje kultywowano w Soplicowie.. Otwórz PDF w nowym oknie.. Taka egzekuc a zbro na dekretu nazywała się zajazdem.. Ważne wydarzenia dla kraju zwiastowało pojawienie się na niebie: a)komety, b)księżyca, c)słońca, d)gwiazd.. Pytania zawarte w teście.Język polski, Sprawdziany i testy "Pan Tadeusz" - test z rozumienia czytanych treści..

ponieważ podczas napadu Moskali na zamek Horeszki, Jacek Soplica zabił Stolnika Horeszkę ...Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie.

ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki .. Podkreśl prawidłową odpowiedź.Sprawdzian z "Pana Tadeusza" 1.Z których fragmentów "Pana Tadeusza" dowiadujemy się o przyczynach jego powstania?. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. test do lektury Pan Tadeusz.. Pobierz.. .Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. 5.Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt