Sprawdzian z małego księcia

Pobierz

.było ulubionym zajęciem Małego Księcia?. Jak szybko i sprawnie rozwiążesz te 10 równań m.. Zobacz podobne quizy: #ksiazka #ksiazki #lektura #malykasiaze #sprawdzian #szkola #testTest zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Wąchanie polnych kwiatów.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Mały książę - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Autor zadedykował Małego Księcia dzieciom, ponieważ w nich ocalić można to, co ginie wraz z dorastaniem, mianowicie: samodzielność, bezpośredniość uczuć, odczuwanie świata jako jedności i postrzeganie go ze szczególnym zmysłem obserwacji, godzenie fantastyki z realnością.. Na koniec, po rozdziale 27., kieruje do czytelników apel, zakończony konkluzją: "Nie zostawiajcie mnie wtedy w moim smutku: bądźcie tak mili i napiszcie mi szybko, że wrócił…".Nie zaprzyjaźnia się z Małym Księciem ponieważ chce, aby wszystko odbywało się na jego warunkach, Mały Książę nie chce jednak zostać ministrem sprawiedliwości, który sądzi sam siebie- Tak - powiedziałem Małemu Księciu - to, co upiększa dom czy gwiazdy, czy pustynie jest niewidzialne.. Kwiatem, którym główny bohater lubił się opiekować, była: a) lilia.. Udostępnij.. Książki w mojej kolekcji; Polskie wydania książki; Szukam "Mały Książę" Braillem; Wydania audio; Plakaty teatralne; Kilka gadżetów; Kilka innych książek..

W poniedziałek mam z tego sprawdzian.

Wydawało mi się, że niosę kruchy skarb.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Lektury 5 lat temu.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Ponieważ Mały Książę był senny, wziąłem go na ręce i poszedłem dalej.. W świetle księżyca patrzyłem na blade czoło, na zamknięteŚciąga z "Małego Księcia" Wypracowania; Cytaty z "Małego Księcia" Test z lektury.. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Spotkanie z Lisem uczy Małego Księcia wiele o przyjaźni.. Przedstaw w tekście emocje bohaterów.. wcale nie chciał wracać.. Zawsze warto sobie przećwiczyć.. Do jakiego rodzaju literackiego i gatunku należy Mały Książę?. Kochają go miliony.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. Aktualności; O książce.. b) większej od Ziemi.. zapolował z nim na kury.. Kim z zawodu był autor Małego Księcia?. pokłócił się z lotnikiem.. Oglądanie zachodów słońca..

2011-04-24 16:30:54 Wygląd małego księcia ?!

Czego Mały Książę nie robił na swojej .test szczegółowy z małego księcia.. Rozwiąż test!Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Pytania z Małego Księcia?. Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. Co naprawdę przedstawiał rysunek narratora, który dorośli określali jako kapelusz?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.IV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. Byłem wzruszony.. Przyjaciółmi Małego Księcia są Róża, Lis i Pilot.. c) o małych rozmiarach.. M.in. tego, że za przyjaciela jest się odpowiedzialnym.. Tak samo liczba odpowiedzi.. TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Sprawdź, co pamiętasz z lektury8.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. 277 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. mmbnv 22 września 2018 .. Jej 20/20.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę..

2010-10-10 13:57:18 Kto pisał z was sprawdzian z małego księcia ?

Zrób test i się przekonaj!. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Choć jest jedenTEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Kto pomógł Małemu Księciu przenieść się na jego planetę?. tekst książki; Antoine de .Wybierz test z rozdziału Mały książę lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.mieliście wypracowanie z "Małego Księcia "?. Czy swoim charakterem przypominasz Małego Księc.. Jakie streszczenie szkolnej lektury Mietczyński.Test z lektury Mały Książe.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Skomentuj.. W jaki sposób narrator Małego Księcia znalazł się na pustyni?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Stara się zrozumieć Małego Księcia, a w wyniku pogłębionych i szczerych rozmów, nawiązuje z nim bliskie i przyjacielskie relacje..

WędrówkaProponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.

Co sprzedawał spotkany przez Małego Księcia Kupiec.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Dziecięctwo zostało tu przedstawione jako składnik .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem, czy rozumem, lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy mieli do wyboru uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin z języka polskiego.Scenariusz lekcji poświęconej omówieniu poglądów tytułowego bohatera "Małego księcia"Scenariusz lekcji poświęconej omówieniu poglądów tytułowego bohatera "Małego księcia".. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.Mały Książę Pilot, któremu zepsuł się samolot bezstronny świadek wydarzeń narrator wszechwiedzący.. Moja kolekcja.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. ostrzegł przed myśliwymi.. Jak długo Mały Książę .. Co zagrażało planecie Małego Księcia.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. 5.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Na planetę B-612 Mały Książę .Quiz o broniach z "Fortnite" - trudny!. Oglądanie wschodów słońca.. 2009-10-14 15:04:23Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011.. Kim jest narrator utworu.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Dla dobra przyjaźni - tak jak dla miłości - trzeba często wiele poświęcić.. nie spodobało mu się na żadnej z planet..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt