Antygona sprawdzian z lektury

Pobierz

Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. test > Antygona.. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. Kreon był nie tylko królem miasta w którym mieszkała Antygona, ale był też bratem jej zmarłego ojca, a syn Kreona Hajmon był narzeczonym Antygony.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze .Test ze znajomości lektury "ANTYGONA" 1.. Ilość pytań: 13.. Statystyka testu .. Do kogo z prośbą o pomoc w pochowaniu Polinejkesa zwróciła się Antygona?. Tytuł: Antygona - powstanie w 442 p.n.e.; wystawiana między 442 a 440 p.n.e., gdy Sofokles miał już ponad 50 lat.. Skomentuj.. Odważna i bezkompromisowa, za najważniejsze uznaje prawa boskie.1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna "żelazo w .Sprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.. Sprawdzian z matematyki klasa 4 (testy z matematyki klasa 4) Terapia .Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Sytuacja Antygony i Kreona była bardzo trudna..

6.opracowanie i streszczenie lektury.

Osią utworu jest konflikt tragiczny między Kreonem (królem reprezentującym racje państwa) i Antygoną (buntowniczką walczącą o dobro jednostki).. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Testy: Lektury szkolne.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".Lista pytań z lektury Antygona.. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?. Tromba czy Marcin Dubiel?. Rozwiąż test!TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA" Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Przerwij test.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Oboje należeli do rodu Labdakidów, nad którym wisiało fatum, sprowadzające wiele nieszczęść.. Polskie przekłady: w 1574 roku (parafraza polska) Jan Walenty Jakubowski (Kraków), w 1853 roku Kazimierz Kaszewski (Warszawa), w 1875 roku Zygmunt Węclewski (Poznań), w 1881 roku Jan Czubek (Kraków), w 1898 roku .Antygona musi naruszyc drugie.Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Szukaj..

Pan Tadeusz - test znajomości lektury.

stich 4 lata temu.. Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. KREON Czyżby kto ustał w przedzgonnych tych skargach Gdyby mu dano się żalić bez końca?Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z książki ,,Ten obcy" 2011-10-14 09:40:29 Jakie zagadnienia mieliscie na sprawdzianie z króla Edypa ?. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.Antygona - test znajomości lektury.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. O autorze.. Została napisana i wystawiona w 443 r. p.n.e. w Atenach.. Dodawaj wpisy.. Napisz streszczenie.Sofokles Antygona - opracowanie.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Streszczenie szczegółowe Prologos.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Dlaczego Ismena nie chciała pomóc siostrze?. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Jaką przepowiednię wygłasza Terezjasz Kreonowi?. Antygona poprosiła swoją siostrę - Ismenę - o pomoc w urządzeniu pogrzebu brata.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaLektury Antygona / Antygona..

Zapisuj ulubione.Antygona - sprawdzian wiadomości.

Ismena była temu przeciwna - uważała, że pochowanie brata będzie działaniem sprzeciwiającym się decyzji władcy.. Pytanie 1 /10.. 9.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraAntygona - tytułowa bohaterka, córka narodzona z kazirodczego związku króla Edypa z Jokastą, która była jego matką (czego Edyp nie był świadomy - o ujawnieniu zbrodni Edypa - ojcobójstwa i kazirodztwa mówi inna tragedia Sofoklesa Król Edyp).. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. Po tej konfrontacji wladcy z buntowniczka pojawia sie syn Kreona i narzeczony Antygony Hajmon.Tyś zginęła z własnych win.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Antygona to jedna z trzech sztuk Sofoklesa opowiadających o rodzie Labdakidów.. Autor zaczerpnął fabułę z mitologii.. Udostępnij.. Czego najbardziej żałuje Antygona, idąc na śmierć?. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. ANTYGONA Bez łez, przyjaciół, weselnego pienia Kroczę już, biedna, ku śmiertelnej toni, Wnet już nie ujrzę ni słońca promienia, Nikł łzy nad moją dolą nie uroni..

Przygotowanie do sprawdziany z lektury Sofoklesa "Antygona".

2694 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. ; Antygona to przykład wzorcowej tragedii antycznej.Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk EdypowychPlik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Antygona została napisana przez Sofoklesa w 442 r. p.n.e. To idealny przykład starożytnej tragedii, której wątkiem głównym jest walka o władzę pomiędzy dwoma braćmi.. Kim byli Kadmejczycy?. Kim był Sofokles?. Scharakteryzuj krótko Antygonę.. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Antygona jest jedną z zachowanych tragedii Sofoklesa.. Test składa się z 15 pytań.. Scharakteryzuj krótko Kreona.. Obserwuj autorów.. Wytłumacz konflikt w Antygonie.. Rozpocznij quiz .. Inspiracją do napisania dramatu jest mit tebański, opisujący nieszczęśliwe dzieje rodu Labdakidów.. Możesz zdobyć 20 pkt.. stich • 4 lata temu • #antygona #dramat #kroledyp #lektury #test .. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Opisz w skrócie.. "Antygona" opracowanie.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: AntygonaUjrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt