Test z lektury quo vadis z odpowiedziami pdf

Pobierz

Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Ja udaję, że nie wiem, że oni nie przeczytali.. Powtórz przed sprawdzianem.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017. sprawdzian fizyka atomowa.pdf.. Mieszkańcy ratowali swój dobytek i ukrywali go w świątyniach.. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.9.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. 1) Chrześcijanka, patrycjuszka i ukochana Winicjusza to?. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i Ligii B) porwanie Ligii, wyjazd Marka do Ancjum, spotkanie chrześcijan w katakumbach C) śmierć malej Augusty, uczta u Nerona, igrzyska w amfiteatrze D) narodziny następcy .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.Szybka powtórka przed egzaminem.. 18 .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Opis testu.. Udostępnij.. Metody: burza pomysłów, praca z tekstem, dyskusjaQuo vadis ?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Test z lektury - Quo Vadis!.

Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

Rozwiązanie.. Pobierz.. Rozwiąż test.. Od dziecinstwa slynal z bardzo duzej sily.Test sprawdza wiedze z lektury szkolnej Henryka Sienkiewicza pt. Krzyzacy.Szukaj Grupy Zadania Testy Zaloguj się / Załóż konto.. .Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Kształcenie kompetencji czytelniczych legło w gruzach.. 5) Chilon to: a) bohater komiczny b) bohater jednoznacznie negatywny c) główny bohater d) bohater dynamicznyPytania sprawdzające wiedzę z "Lalki" B. Prusa oraz dotyczące biografii i twórczości B.Prusa Karolina Orłowska; Quiz literacki - W kręgu powieści Agnieszki Tyszki Katarzyna Wojtkiewicz; Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk; Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur; Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna .najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkowki z lektury pt. Krzyzacy.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Dziecko zostało ochrzczone dwa dni później w kościele parafialnym w Okrzei przez proboszcza Antoniego Gutmana.. wos 1 gimnazjum operon sprawdziany chomikuj.pdf.Przeczytaj .d) z Afryki.. Odszukaj w powieści "Quo vadis" postaci pierwszoplanowe: A) święty Piotr ,Paweł z Tarsu, święta Kinga B) Stasia Bozowska, aptekarz, Paweł Obarecki C) Ursus, Poppea, Pomponia D) Petroniusz, Marek, Ligia 10..

Rozwiązanie.Quo vadis - test wiedzy.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Uczniowie udają, że czytają.. najbardziej znane jego ksiazki.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Quo Vadis, test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza.. Związek z podstawą programową: I 9, 10 III 1,2,3 IV 2 .. Test składa się z 28 pytań.. Testy: Lektury szkolne.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Wymien charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powiesci "Quo vadis": A) lagodny ,powolny ,malomowny B) spontaniczny ,ulegly.Download: kartkówka z treści lektury quo vadis.pdf.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Quo Vadis; Nauka: Quo Vadis Test z lektury szkolnej z odpowiedziami.. Strona 7 z 28 Zadanie 1.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. B. Rzym został podpalony przez gromady pasterzy przybyłych z Kampanii.. b) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. Zmęczona potyczkami z "Quo vadis" wyjechałam na Kaszuby odpocząć..

!Rozwiąż test z lektury "Quo vadis" 1.

I nie pracuję z dziećmi z deficytami, żeby było jasne.. śmieszne sprawdziany i kartkówki.pdf.. d) skupił się głównie na architekturze rzymskiej.. (0-1)Plik sprawdzian z lektury quo vadis z odpowiedziami.txt na koncie użytkownika pttycakes • Data dodania: 1 kwi 2016lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską.. a) Poppea Sabina b) Ligia Kallina c) Akte 2) Wybierz zestaw postaci historycznych: a) Św. Piotr, Eunice, Kryspus b) Św. Paweł, Neron, Akte c) Petroniusz, Neron, Poppea 3) Ochrzcił Chilona, pochodził z Tarsu: a) Św. Paweł b) Św.Praca z takim tekstem to orka na ugorze.. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i LigiiPobierz: quo vadis sprawdzian pdf.pdf.. 0.0 / 5 (0 głosów) .. 273.gif.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. pytanie 1 z 15.. Ludzie mieszkający poza granicami Rzymu .Test z lektury szkolnej Quo Vadis.. Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu: pobierz (ZIP - 9 KB) Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy: Kazimierz Mazur online: 42 gościwskażesz przykłady łamania praw człowieka w utworze "Quo vadis" H. Sienkiewicza objaśnisz, jak na co dzień możesz dbać o przestrzeganie praw człowieka..

środki stylistyczne test z odpowiedziami klasa 5.pdf.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. ćwiczenia z pomysłem polski klasa 3 część 1 odpowiedzi.pdf.Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Normalna młodzież.. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Inne tryby testu.. Powiązane z testem.. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". Co chcial uczynic z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedzial sie, ze ten kazal Ususowi zamordowac.. Sprawdź się!. Skomentuj.. "Quo vadis", "Krzyzacy" oraz "W pustyni i w puszczy" to.. Napisz do nas.. wos odkrywamy na nowo sprawdziany.pdf.. Sama.Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu:Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Quo vadis Biografia Henryka Sienkiewicza W niewielkiej wsi na Podlasiu, Woli Okrzejskiej, 5 maja 1846 roku o godzinie szóstej wieczorem, przyszedł na świat drugi syn Józefa Sienkiewicza i Stefanii z Cieciszowskich.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Książka została wydana w 1895 roku.Plik sprawdzian z quo vadis.pdf na koncie użytkownika bdendy • Data dodania: 1 kwi 2017.Test sprawdzający znajomość lektury "Quo vadis" Przykład testu sprawdzającego znajomość lektury "Quo vadis".. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. 18 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Lektury szkolne.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Sprawdzian znajomości lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. P F Zadanie 2.. Dzień 6.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Bajkowe "Zgadnij kto to" .. Quiz wiedzy z lektury "W 80 dni dookoła świata"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt