Sprawdzian z lektury romeo i julia

Pobierz

Tytułowi bohaterowie to para zakochanych, którzy jednak nie mogą być ze sobą, ponieważ ich rodziny nie darzą się sympatią.. 9474 Obserwuj .Test wiedzy ze znajomości lektury Romeo I Julia Williama Szekspira.. Co wiesz o kolejach życia Szekspira?. Udowodnij na przykładzie Romea i Julii, że Szekspir zerwał z antyczną zasadą jedności miejsca i czasu.. Traktuje to jako drobną ankietę.. 4.Test Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery 1 Test Syzyfowe prace - Stefan Żeromski 4 Test Lalka - Bolesław Prus 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 3 Test Balladyna - Juliusz Słowacki 1 Test Lalka - Bolesław Prus 4 Test Przedwiośnie - Stefan Żeromski 2 Test Kordian - Juliusz Słowacki 1 Test Potop - Henryk Sienkiewicz 3Plik pytania z kartkówki Romeo i Julia.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Lektury Romeo i Julia / Romeo i Julia.. Z prologu dowiadujemy się że miłość Romea i Julii.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Dorota 5 lat temu.. Pytania zawarte w teście.. * monteki: romeo, merkucjo, benwolio.Julia to imię kojarzone z dramatem Wiliama Szekspira "Romeo i Julia".. Będzieszże mogła go kochać?. Pytania z wiersza W weronie.. * zaśnięcie na 48 godzin 9..

sprawdzian z lektury romeo i julia.

Czego dwiadujemy się z prologu o miłości Romea i julii.W.. Dorota.. Jak zbudowany jest utwór?. sprawdzian z lektury romeo i julia.. Podmiot liryczny ujawnia się.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Julia i Romeo umierają.. Skomentuj.. Rozwiąż test.. Inne tryby testu.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).W internecie pod hasłem Romeo i Julia opracowanie lub Romeo i Julia krótkie streszczenie znajdziesz wiele różnych stron, z których poznasz ogólną historię dramatu, jednak jeśli chcesz dogłębnie przerobić materiał, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z fiszek z pytaniami, które mogą pojawić się na sprawdzianie z lektury.Najbardziej znane utwory Szekspira to: Makbet, Hamlet, Romeo i Julia, Sen nocy letniej, Kupiec wenecki czy Król Lear, Otello, Burza.. Zatem jest starsza od Julii Szekspira.To nie Romeo, co rozmawia z tobą.. Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. Tekst dramatu jest dostępny online, np. tutaj Napisz streszczenie dramatu na maksymalnie 60 słów.. mów!. ¹³amalgam — tu: plaster zmiękcza ący.. Udostępnij.. ęczeć.. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów.. Była narzeczoną Romeo do czasu zakochania się w Julii AD 3.This quiz is incomplete!.

Pytania z lektury Romeo i Julia.

Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. Mam-że wraz ęczyć¹⁴ i mówić?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. 9474 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W teście Romeo i Julia - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Wybierz test z rozdziału Romeo i Julia lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Wczytaj się w księgę jego lic, na których Pióro piękności wypisało miłość; Przypatrz się jego rysom, jak uroczo, Zgodnie się schodzą z sobą i jednoczą; A co w tej księdze wyda ci się mrocznym, To w jego oczach stanieć się widocznym.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - do lektury.. * ponieważ sprzeciwiła się woli ojca na ślub z parysem 10. Podaj 3 członków z Montekich i Kapulettich?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pytanie 1 /10.. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 godziny c) 12 godzin 4.. Romeo i Julia - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Sprawdzian z lektury Romeo i Julia.. Przestań mię dręczyć.. Pytania dotyczące Romeo i Julia.. Szekspir pisał również kroniki historyczne i sonety..

Szekspir "Romeo i Julia" - sprawdzian z lektury 1.

[przypis redakcy ny] ¹⁴ ęczyć — dziś popr.. Źródeł dzieła można doszukiwać się w dwóch utworach Le tre parti de le Novelle del Bandello oraz Palace of Pleasure.. Matka Julii Kapulet postanawia wydać córkę za Parysa (jest to krewny księcia Werony).Romeo i Julia • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika fretkafredziu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Romeo i Julia Sprawdź ile zrozumiałeś.pdf.. Zebraliśmy dane o 1,481,989 jednostek reklamowych.. Romeo zabił: a) Tybalta i Parysa b) Tybalta .Co planowała Julia z miksturą?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraRomeo i Julia sprawdziań cz.1 Sprawdz czy dobrze znasz tą lekture ;> Tagi dla tego testu: LekturaRomeo i Julia - Wiliam Shakespeare Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury Romeo i Julia.. Poniższe zadania nie są trudne, wymagają jednak przeczytania utworu oraz pracy z tekstem.. Werona to miejsce w którym.. Napisz do nas.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Przerwij test.. pomozcie kto mi rozwiąze test o romeo i juli TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR.. Kogóż to kochasz?. Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Romeo i Julia..

Sprawdziany-lektury.blogspot.com nie ma w ogłoszeniach.PANI KAPULET CóŜ, Julio?

Niech poniższy fragment utworu w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka posłuży ci za inspirację oraz wskazówkę .Romeo Und Julia Buch zu Schnäppchenpreisen.. Jego ojciec wywodził się z chłopskiej rodziny, udało mu się jednak awansować społecznie.Test romeo i julia.. [przypis edytorski] Romeo i JuliaRomeo i Julia to dramat Wiliama Szekspira wydany w 1597 roku.. 2. Podaj dwie cechy teatru elżbietańskiego 3.. Dlaczego ojciec Julii chciał najszybciej zorganizować jej ślub?. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 .Katalog Joanna Zdancewicz, 2011-02-25 Suwałki Język polski, Sprawdziany i testy "Romeo i Julia" - test ze znajomości lekturySprawdzian wiadomości z lektury, W. Szekspir "Romeo i Julia" B Imię i nazwisko .. 1. Podaj 3 najważniejsze cechy dramatu antycznego.. 2. rating (59% score) W przeciwieństwie do wielu osób, które mogą narzekać na niezbyt dobre relacje na linii zięć-teściowa, na szczęście mogę się pochwalić posiadaniem bardzo miłej .romeo i julia sprawdzian z lektury: 1: Wyświetlono 1 — 10 z 20 związanych słów kluczowych Je wszystkie Eksport Monitorowanie Słowa kluczowe: Widoczność w płatnych reklam.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Dziś w wieczór ujrzysz go wśród naszych gości.. poleca 81 % .. Gdzie Romeo pojedynkował się z Parysem?. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Dominik Burchard Data publikacji 2011-05-31 Średnia ocena 0,00 Pobrań .Test sprawdzający wiadomości z lektury Romeo i Julia.. Udowodnij, że miłość do Julii wpłynęła na zmianę charakteru (zachowania) Romea.. Co było następstwem miłości zwięczonej śmiercią dzieci obu rodów?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt