Test z komiksu kajko i kokosz szkoła latania

Pobierz

a) Lubawa b) Ludwisia c) Lena d) Karolina 2) Jakie postacie są najważniejszymi bohaterami ?. Rozwiąż test Powiązane z testem z Szkoły LataniaW tym quizie sprawdzisz ile zapamiętałeś z lektury Kajko i Kokosz szkoła lataniaa) Kajko b) Wędrownik c) Kokosz d) Koko 3) Kto posiadał Fujarkę?. Jaką moc miała mieć fujarka, którą żona podarowała Łamignatowi w bajce "Kajko i Kokosz.. Miejsce akcji:Problematyka utworu Komiks Kajko i. Kokosz.. a) Kajko i kokosz b) Jaga i Łamignat c) Lubawa i Mirmił d) Hegemon i Zbójcerze 3) Po co przyszli Zbójcerze do Mirmiła i Lubawy ?. Szkoła latania - Wątki.. miała dać mu ogromną siłę.Szkoła Latania.. Kajko, Kokosz i Mirmił dotarli na Łysą Górę.. Dodaj do ulubionych.. Bohaterowie pierwszoplanowi , drugoplanowi,epizodyczni w Kajko i Kokoszu ,,Szkola latania" Przypomnij sobie przygody slowianskich wojow i. ich starc ze Zbojcerzami i sprawdz swoja wiedze.Kajko i Kokosz - Test wiedzy z lektury.Był to pierwszy komiks tego autora o Kajku i Kokoszu, który ukazał się nakładem tej gazety z początku w formie gazetowej wydawany bez tytułu Szkoła latania, lecz jako Kajko i Kokosz.. Plan może był .Grywalna wersja demonstracyjna zapowiadanej na marzec tego roku, drugiej już gry przygodowej opartej na serii komiksów Janusza Christy pt. Kajko i Kokosz.. Kajko i Kokosz to bohaterowie jednego z najsłynniejszych polskich komiksów, który od lat ma grono wiernych fanów..

Jak dobrze znasz komiks Kajko i Kokosz: Szkoła latania?

Wątkiem głównym "Szkoły latania" jest realizacja marzenia Mirmiła o wzbiciu się w powietrze.. Zapraszamy do działu testów wiedzy i quizów z lektur szkolnych i nie tylko.. Jakim zaczarowanym przedmiotem wracali do grodu Mirmił z towarzyszami?Komiks Kajko i Kokosz Szkoła latania DRAFT.. Ostatecznie udaje się do prowadzonej przez czarownice na Łysej Górze .Lekcja 1 Temat: Pierwsza wizyta w .Temat: Układamy plan wydarzeń na podstawie komiksu "Kajko i Kokosz.. Szkoła latania, którą napisał Christa Janusz, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Audiobook z obrazkami w ramach dostosowania materiału do specjalnych potrzeb edukacyjnych osób z dysleksją.Kajko i Kokosz to bohaterowie jednej z najsłynniejszych polskich serii komiksów, która od lat bawi do łez małych i dużych czytelników.Test wiedzy z lektury " Kajko i Kokosz.. Szkoła latania.. __/0,5 a) Kokosz i Kajko ukradli miotłę i na niej latali.. 1) Jaga byłaLektura: Kajko i Kokosz.. 0.opowiedzenia jednej z przygód ukazanych w komiksie Kajko i Kokosz.. Dlaczego Kajko i Kokosz stanęli przed sądem?. Jakie zniszczenia spowodowali Kajko i Kokosz podczas próby latania na miotle w Szkole Latania?. Na podstawie ilustracji, zastosowanej terminologii, warstwy leksykalnej, imion i faktów należy uznać, że akcja dzieje się w średniowieczu..

10.Kajko i Kokosz : Szkoła latania.

miała czynić go niewidzialnym.. a) Na łysym polu b) Na łysej Górze c) Na małym wzgórzu 5) Za kogo sie przebrał Hegemon?. Część pt. Szkoła latania trafiła nawet do kanonu lektur szkolnych.. 0%.Kajko i Kokosz-Szkoła Latania Test wiedzy z lektury.. Udostępnij.. 1) Jak się nazywała żona Mirmiła ?. Szkoła latania.doc na koncie użytkownika zielony_kot_ • folder Testy z lektur SP • Data dodania: 2 gru 2018folder Testy z lektur SP Data dodania: 2 gru 2018Nauke latania pobiera sie w Wyzszej Szkole Latania, zas wylatujacy z chaty na miotle, Kajko i Kokosz, uruchamiaja alarm, bo zerwali cienka nic sieci alarmowej, wyrywanie zebow z kolei odbywa sie ze znieczuleniem".Kajko i Kokosz.. a) Łamignat b) Jaga c) Mirmił 4) Gdzie Kasztelan uczył się Latać?. Postanowił zaatakować sąsiedni gród, a podbój rozpocząć od Klubo-Gospody, uznał bowiem, że zajęcie tego strategicznego obiektu złamie ducha obrońców.. Część 1.. Szkoła latania"?. a) Po Lubawę b) Po kasę ze skarbami c) Po Mirmiła d) Po .Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Kajko i Kokosz: Szkoła latania Janusza Christy.. Gdzie stoi gród Mirmiła?. zrobili dziurę w dachu.. a) Za kupca b) Za złodzieja c) Za marynarza 6) Kto to Lubawa?Temat: Podsumowujemy wiadomości z lektury Dziś czeka ię teścik podsumowujący lekturę.. Test Twojej wiedzy!.

Szkoła latania"!Szkoła Latania.

Sprawdź, jak dobrze znasz przygody bohaterów nowej lektury szkolnej "Kajko i Kokosz.. Zaznacz poprawną odpowiedź.. Spośród osób, które prawidłowo rozwiążą test .Kajko i Kokosz test wiedzy.. Publikowany był na ostatniej stronie - jedna strona komiksu na całej szpalcie gazety (w sumie 35 plansz, ukazujących się trzy razy na tydzień).Test z lektury Kajko i Kokosz: Szkoła latania .Jej rozszerzona konwersja na komputery PC, Kajko i Kokosz w krainie Borostworów, trafiła do sprzedaży rok później, a wersja CD 15 czerwca 1998.. Przypomnij sobie przygody słowiańskich wojów i ich starć ze Zbójcerzami i sprawdź, ile pamiętasz z lektury!Szczegółowe streszczenie kajko i .Krwawy Hegemon i jego bezwzględni Zbójcerze wybudowali swoją warownię niedaleko Mirmiłowa.. c) Kajko pobił się z Kokoszem.. Pewnego dnia dowódca, który wpadał w złość, gdy ktoś zarzucał mu brak poczucia humoru, wpadł też na pomysł.. 0.Kajko i Kokosz: Szkoła latania - test wiedzy.. Szkoła latania.".. Pierwsze nieudane próby latania na miotle Mirmił pobiera pod okiem Jagi.. Szkoła latania" CHRISTA / EGMONT POLSKA 2020.Kajko i Kokosz Szkoła latania - Test.. Elementy świata przedstawionego Czas akcji: Czasy słowiańskie, bliżej nieokreślone.. Na początek proponujemy Wam konkurs czytelniczy ze znajomości książki pt. "Kajko i Kokosz..

fot. Kadry z komiksu "Kajko i Kokosz.

Który z bohaterów wylądował u kowala-dentysty na fotelu?. "Rozwiąż test!. Dlaczego strażnik Siemko nie wpuszcza Mirmiła i jego druhów do grodu?pytanie 1 z 14.. Nawiązanie do treści poprzedniej lekcji i rozmowa na temat różnic pomiędzy komiksem a opowiadaniem - wykonanie przez dzieci zadania 1 z kart pracy.. Szkoła latania" 1.. Szkoła latania.. 3 lata temu.. Szkoła latania.. Pragnienie podstępnie rozbudza w kasztelanie przebrany za kupca Hegemon.. Praca z tekstem - uczniowie otwierają komiksy na stronie 3, na której zaczyna się historia,c) Kajko nie chciał wędrować z Kokoszem, dlatego chciał, by wrócili do grodu.. 3 Obserwuj autora.. W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto.. Skąd Jaga czerpie informacje na temat tego, co dzieje się w okolicy?. Demo pozwala rozegrać pierwszą misję z pełnej wersji gry.. b) Kajko i Kokosz zniszczyli miotły służące do nauki latania.. Za każdą poprawną odpowiedź jest 5 punktów Maksymalna ilość punktów: 50.. Szkoła latania.. Sprawdź, czy znasz szczegóły tej historii.. kaczmo21.. Którą z cech można przypisać Kokoszowi?. Darmowe quizy dla dzieci w każdym wieku!8.. Możesz go wydrukować, wypełnić i wkleić lub wpisać odpowiedzi do zeszytu, numerując poszczególne pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt