Test z lektury asiunia do druku

Pobierz

Lektura "Pięciopsiaczki" Prawda czy fałsz.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Jimdo.. Polub.. Gdy znajdzie się na dworze zauważy smutnego mężczyznę.. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Repertuary kin, teatrów, wydarzenia a także rozrywka, gry i masa konkursów.Historia małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom.. wg Nskrzyp.. Brak komentarzy: Prześlij komentarz.. Prowadzący mówi, że Asiunia rozpocznie zaraz swoją tułaczkę po różnych domach, może wziąć do walizki tylko pięć różnych rzeczy.. Nagroda Literacka m.st. Warszawy, przyznana 14 października 2011, nie mogła ominąć tej książeczki.. Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.Asiunia ****.. Praca z lekturą - Asiunia Prawda czy fałsz.. Musisz iść spać do innego, cudzego domu, gdzie zamiast mamy jest jakaś obca pani, obce meble, i musisz pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego, co zawsze.. Jak dobrze pamiętasz treść książki Asiunia?. a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy .a) Smutny pan szedł do pracy, której bardzo nie lubił, b) Smutny pan szedł do szpitala, gdzie leczono jego chorego synka, c) Smutny pan szedł na cmentarz, by złożyć kwiaty na grobie swojej babci, d) Smutny pan szedł do dentysty, który miał mu wypełnić ubytek w trzonowym zębie..

Test z lektury pt ...Ćwiczenia: ASIUNIA.

Skłąda się z pięciu zadań otwartych i zamkniętych.. Więcej.. Udostępnij Udostępnij wg Kszkolenie.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Asiunia Joanny Papuzińskiej znajdziecie na streszczenia.pl.CZAS DZIECI to portal informacyjno-rozrywkowy dla rodziców, dzieci oraz wszystkich związanych z branżą dziecięcą.. Opisz każdy z poniższych obrazów.ASIUNIA Lekturowe Karty Pracy.. Wymagane logowanie .Testy z lektur szkolnych Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.. wg Szymonnowak2.. Subskrybuj: Komentarze do posta (Atom) PRZYDATNE LINKI.Mikołajek lektura Test.. Materiał został przygotowany w taki sposób, aby mógł zostać wykorzystany zarówno w formie krótkiej książeczki, jak i pojedynczych kart, zgodnie z zapotrzebowaniem nauczyciela.Z przeczytanego tekstu wynikało, że ludzie podczas wojny musieli szybko pakować walizki, bo słyszeli od Hitlerowców "Schnell, schnell!". Edytuj elementy.. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.Joanna Papuzińska, "Asiunia" - co to znaczy, kiedy wojna odbiera dom i rodzinę?. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze.4.. Zaprenumeruj, by czytać dalej..

Rozwiąż quiz z lektury i sprawdź!

Okazuje się ze synek mężczyzny jest bardzo chory.Jimdo.. Bardzo ciekawa jest opowieść o dziesiątek prawej skarpetce białej, w czerwone kropki, należącej do malej Be.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Asiunia"Asiunia" - test Autor: nasza klasa o 21:51. Podaj, kto jest autorką książki pt. ,,Asiunia" Preview this quiz on Quizizz.. Ustalamy kolejność zdarzeń - Łamigłówka z hasłem.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Joanna Papuzińska, od wielu lat towarzysząca małym czytelnikom, z wyczuciem opowiadająca o ich drobnych i wielkich problemach, podjęła niełatwy .- konkurs ze znajomości lektury dla klas młodszych .. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Test prawda/fałsz, przekształcanie zdań.. Maria Konopnicka.Test wiedzy na temat powieści Asiunia.. "Lekturowe karty pracy" to cykl zawierający ciekawe karty pracy umożliwiające dokładne opracowanie lektury.. Nie ma nie tylko domu, ale też żadnych bli-skich ludzi.Test ze znajomości lektury "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź..

Darmowe lektury szkolneKatarynka - test wiedzy.

Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. "Asiunia" to lektura sugerowana dla klasy 3.. Do walizki nie można było też pakować dużo rzeczy, bo nie wiadomo było, czy wędrówka nie potrwa wiele dni, dlatego walizka nie mogła być ciężka.Asiunia - streszczenie utworu Joanny Papuzińskiej.. Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.. Podaj, kto jest autorką książki pt. ,,Asiunia" Test z lektury pt:"Asiunia" -Joanna Papuzińska DRAFT.. Podaj, kto jest autorm książki "Asiunia"?. Znajdziesz tu informacje jaki i gdzie spędzić czas z dzieckiem.. Zadanie 2.. 7 oryginalnych prezentów na Dzień Nauczyciela.Najbardziej kompletny test z lektury Asiunia jaki znajdziesz w sieci.. Pewne warszawskie muzeum - Uzupełnianka ortograficzna.derki.. Konkurs ze znajomości książki Joanny Papuzińskiej Asiunia.. Asiunia - imiona bohaterów Wisielec.Rabarbar, zanim został piratem, był: Nazwa fregaty pirata Rabarbara to: Kapitan fregaty z bajki "Burzliwe dzieje pirata.. Quizy » Literatura Podróże Pana KleksaDopasuj tekst lektury "Asiunia " do obrazka.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Osadź .. Ile lat ma Adam Niezgódka?. Później - wyjąca syrena.. Autorką książki jest Joanna Papuzińska..

"Asiunia" - test znajomości lekturyAsiunia - Joanna Papuzińska.

Od niej zaczęła się nasza dzisiejsza rozmowa o Powstaniu Warszawskim.Zadanie: lektura klasa 3 asiunia joanna Rozwiązanie:asiunia straciła poczucie bezpieczeństwa i radosne dzieciństwo niemcy aresztowali jej rodziców i dziewczynka wraz z rodzeństwem musiała opuścić dom przy ulicy mątwickiej od tej pory opiekę nad asiunią, jej siostrami i braćmi przejęli obcy ludzie nikt nie mógł zabrać do siebie tylu osób więc dzieci państwa papuzińskich .Lektury szkolne do pobrania pdf: Pan Tadeusz, utwory A.Mickiewicz, J.Słowacki, J.Kochanowski, W pustyni i w puszczy Henryk Sienkiewicza.. quizme.pl.. Najpierw przypomniała mi o tym wywieszona na bloku flaga, choć zapewne, gdyby nie Starszy przeszłabym obok niej obojętnie.. I jeszcze zamiast włas- nej piżamy dają ci do spania jakieś okropne, po-rozciągane koszulisko do ziemi.. Klasa 3 Polski.. Postanowi iść za nim i tak trafia do szpitala.. Jolanta Gajda-Zadworna 17-10-2011, ostatnia aktualizacja 18-10-2011 13:02.. Na podłodze leżą przedmioty (np. latarka, nożyczki, igła, ciepły sweter, chleb, kredki etc) i karty (z napisem odwaga, pomoc, życzliwość, uśmiech etc),Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt