Test z opowieści wigilijnej klasa 7

Pobierz

Wanisz 3 lata temu.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. b) w Londynie.. Angielskim pisarzem żyjącym w latach .. Dobry pomysł na powtórkę przed sprawdzianem czy egzaminem ósmoklasisty.. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!1) Akcja "Opowieści wigilijnej" rozgrywa się: a) w Paryżu.. Forma pracy - rozprawka.Jutro z moją siódmą klasą rozpoczynam cykl lekcji na temat Opowieści wigilijnej.. Sprawdź .. "Opowieść wigilijna" - test 2 "Latarnik" - test 1 .Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. 2) Kim był Marley dla Scrooge'a?. Udostępnij.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. 9.U kogo Scrooge zjadł świąteczny obiad?. 2.Kim był główny bohater?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. Pierwszym duchem, który odwiedza Scrooge'a, jest duch jego zmarłegoJeśli chcesz wspomóc nasz kanał, zapraszamy do zakupu naszych kursów na stronie internetowej: nas na kanałach społecznościowyc.Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!.

Powiązane z testem z Opowieści wigilijnej.

4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?. 250'000Opowieść wigilijna Kim był Karol Dickens?. Z tego powodu przygotowałam dla nich króciutką prezentację dotyczącą lektury.Opowieść Wigilijna - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest Granica - Zofia Nałkowska 1 Test Barok 2 Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona .Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym tel/fax (82) 577-33-17 +48 796 737 977 email: ści ukazane w Opowieści wigilijnej Karola Dickensa: miłość do drugiego człowieka rodzina pomoc innym chęć dzielenia się z innymi radość z życia życzliwość dla innych bezinteresowność Antywartości: bogactwo za wszelką cenę skąpstwo samolubstwo niechęć do ludzi oschłość samotnośćSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Przekonaj się sam!. Opowieść wigilijna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Opowieści wigilijnej.. Marceloli 4 lata temu.. Jak dobrze znasz książkę Karola Dickensa "Opowieść wigilijna"?. Motyw.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ..

Co wiesz o życiu autora Opowieści wigilijnej?

Edytuj elementy.. ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.2.. Więcej.. "Opowieść wigilijna" Udostępnij Udostępnij wg Nikola485.. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Rozwiąż test!Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa.. Osadź .. Szukaj.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Nie było łatwe.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola DickensaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa.. ), jest dobrą okazją do wyjaśnienia lub przypomnienia uczniom, na czym polega podział powieści zeTest Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Opowieść wigilijna Wypracowanie egzaminacyjne "Pieniądze szczęścia nie dają", ale mogą służyć dobru - skomentuj to powiedzonko w oparciu o "Opowieść wigilijną" i inny znany ci tekst kultury.. Napisz, jakie wartości przeciwstawisz bogactwu.. 3.Z kim mieszkał?. d) Kolegą z pracy w składzie Feezwiga.Poniżej znajduje się test z Opowieści wigilijnej, Charlesa Dickensa.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Strona 12 z 36 OPOP-Q00-1904 Zadanie 7..

Jest to jedna z lektur obowiązkowych w klasach 7-8.

Polub.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. b) Sąsiadem z kamienicy.. Warto więc przypomnieć sobie jej najważniejsze treści.. CZĘŚĆ I.. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. 20 na 20, moja ulubiona lektura z siódmej klasy, miałam wtedy najlepszą ocenę .Jak dobrze znasz książkę Karola Dickensa "Opowieść wigilijna"?. Cały czas szukam sposobów na to, by zmobilizować ich do pracy, uaktywnić i sprawić, by chciało im się rozmawiać, toczyć dyskusje.. d) w miasteczku Szkocji.. Ebenezer Scrooge - główny bohater, właściciel kantor, prowadził interesy na giełdzie londyńskiej.. A)_ 1.W jakim mieście toczy się akcja?. Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. (1 pkt) Odwołując się do znajomości całego utworu Charlesa Dickensa, oceń, czy zdania są prawdziwe.. Test składa się z 12 pytań.. (5-10 minut) Lektura Opowieści wigilijnej, której akcja dzieje się w XIX w.. 6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. POWODZENIA.. c) w Nowym Jorku.. Otocz kółkiem TAK albo NIE.. "Opowieść wigilijna" - test trudny.. Dickensa Opowieść wigilijna UWAGA!. Test składa się z 15 pytań.. Notatka wstępna.. Najbardziej znanym jego utworem jest Klub Pickwicka, książka".. (jej autor także żył w XIX w.. "Opowieść Wigilijna" - test Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!. a) Przyjacielem z dzieciństwa..

Wydarzenia przedstawione w Opowieści wigilijnej rozgrywają się w Londynie.

Opowieść wigilijna jako powieść współczesna.. Rozwiąż test.. "Opowieść wigilijna" - bohaterowie.. Zmień szablon .Lista pytań z lektury Opowieść wigilijna.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Od śmierci przyjaciela i jedynego wspólnika Jakuba Marley'a (który ustanowił Scrooge'a jedynym spadkobiercą i wykonawcą tego testamentu) żyje samotnie, zajmując mieszkanie po zmarłym.Książka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść.. Przekonaj się sam!. c) Wspólnikiem w interesach.. Wrażenia uczniów z lektury.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Opowieść wigilijnaPraca klasowa dotycząca lektury Ch.. Skomentuj.. 5.Jak się nazywał drugi duch?. "Opowieść Wigilijna" test z lektury..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt