Sprawdzian z treści romeo i julia

Pobierz

Co było następstwem miłości zwieńczonej śmiercią dzieci obu rodów?. a) Alicja b) Rozalia c) Anna d) klara 2) Jakim starciem rozpoczyna się akcja utworu?. Dorota.. 9759Obserwuj autora Dodaj do ulubionych.. "Romeo i Julia test" to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które potrzebują szybko zaznajomić się z historią Romea i Julii, poznać postaci czy przypomnieć sobie poszczególne wydarzenia.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.. 2. Podaj dwie cechy teatru elżbietańskiego.. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.. Uczucie do Rozaliny.. Wpadają w jeszcze większy konfilkt.. Za kogo Capuleti chcieli wydać Julię?. Romeo i Julia przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. Zabija Merkucja przez Tybalta.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. Udowodnij, że Romeo i Julia to bohaterowie tragiczni.4.. Co to nie wyprawiało, jak było małym!. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów.. Tagi dla tego testu: jest extraZ prologu dowiadujemy się , że miłość Romea i Julii a. zgubiła dwie rodziny b. zakończy się dobrze c. podsuwa daremną nadzieję d. wiedzie ku zagładzie świata 5.. Ćwiczenie 14 Na podstawie dramatu Romeo i Julia oraz fragmentów utworów zamieszczonych w "Kontekstach" nr 1a-b napisz rozprawkę na temat: "Miłość - siła niszcząca czy budująca?.

Szekspir "Romeo i Julia" - sprawdzian z lektury.

Co też za miłe stworzenie ta moja panienka!. Rozwiąż test.Jak zachowują się Kapulet i Monteki w obliczu śmierci swoich dzieci?. 1) Jak miała na imię dziewczyna którą Romeo obdarzał uczuciem przed poznaniem Julii?. Gdzie Romeo pojedynkował się z Parysem?. Nieprawdziwą, gdyż Romeo jest nieświadom intrygi, jaką uknuła Julia z ojcem Laurentym, który namówił dziewczynę, by zmuszana przez rodziców do małżeństwa z niekochanym Parysem udawała martwą, zażywszy uprzednio środek nasenny.Romeo i Julia - opracowanie, Czas i miejsce akcji "Romea i Julii" Czas i przestrzeń w utworze są określone przez informacje odtekstowe, ponieważ tylko z treści dramatu dowiadujemy się o czasie i miejscu akcji.. Udowodnij, że miłość do Julii wpłynęła na zmianę charakteru (zachowania) Romea.. Godzą się i zamierzają zrobić pomniki na cześć Romea i Julii.Wybierz test z rozdziału Romeo i Julia lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.Test Romeo i Julia, Romeo i Julia podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdzian wiadomości z lektury Romeo i Julia To jest sprawdzian z Romea i Juli powninien ci on zająć max 10 minut .. życzę powodzenia.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach..

Test ze znajomości treści lektury "Romeo i Julia" - EGZAMINATOR 1.24.

Rozwiąż test!PoczekalniaRankingWywiadyFacebookInstagramSnapchat.. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 godziny c) 12 godzin 4.W.. Zgoda ojca Julii na ślub córki z Parysem.Romeo i Julia w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego dramatu na rynku!. Ale, ale, jest tu na mieście jeden pan, niejaki Parys, ten ma na nią diabli apetyt; ale ona, poczciwina, wolałaby patrzeć na bazyliszka niż na niego.. c) Sprzedał Romeowi truciznę - ……………………………………….. d) Krewny matki Julii, zabity przez Romea - ………………………….Test z lektury 'Romeo i Julia' Williama Szekspira.. Zakończenie wystąpienia Chóru zawiera a. zapowiedź szczęścia kochanków b. informację o miejscu wydarzeń c. tylko informację o czasie trwania sztuki d. próbę oddziaływania na uczucia widza 6.Wysyła swego sługę Baltazara do Julii, ten jednak przynosi mu wiadomość o śmierci ukochanej.. Czas akcji, obejmujący pięć dni i nocy, jest określony bardzo dokładnie.Pierwsze sceny (bójka służących, rozmowa Benwolia z Romeem) rozgrywają się w poniedziałkowy .Napisz rozprawkę na jeden z dwóch tematów: "Śmierć Romea i Julii to dowód na klęskę miłości" albo "Śmierć Romea i Julii to dowód na zwycięstwo miłości"..

Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści.

Gdzie Romeo poznaje Julię?. Oczy spojrzyjcie po raz ostatni, Ramiona po raz ostatni zegnijcie się w uścisk A wy po dwoje tchu zapieczętujcie pocałowaniem akt sojuszu ze śmiercią.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. "Romeo i Julia" należy do najwybitniejszych sztuk Shakespeare`a.. Fiszki można także drukować, usuwać już nauczone z listy czy oznaczać te najważniejsze.Test wiedzy ze znajomości lektury Romeo I Julia Williama Szekspira.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Nie znamy dokładnej daty powstania Romea i Julii, przejmuje się jednak, że historia kochanków została w ostatecznej redakcji napisana w latach .. Podaj imiona bohaterów: 5p.. TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ROMEO I JULIA".. I chociaż to tragedia, tryska ona wręcz życiem renesansowej Werony: miłość i nienawiść .1252.. A więc wszystko dobrze.. Wydanie to nie zawiera opracowania.Romeo i Julia w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego dramatu na rynku!. Co skłoniło Romeo do próby samobójstwa?. Zabicie Tybalta - wygnanie Romea z Werony.. Przekomarzam się z nią nieraz i mówię, że ten Parys to wcale przystojny mężczyzna; wtedy ona .Tu sobie stałą założę siedzibę Gdy z tego ciała znużonego światem otrząsnę jarzmo gwiazd zawistnych.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści.Wydanie to nie zawiera opracowania.Jakie uniwersalne prawdy o człowieku wynikają z treści dramatu Williama Szekspira "Romeo i Julia" ?.

".Plik sprawdzian z lektury romeo i julia odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika maynardbecerra • Data dodania: 3 gru 2014.

Wyniki w sieci.. proszę, abyście nie kopiowali ze ściągi czy innych takich stron, tylko postarali się napisać sami.. Opowiadania 5SzukajDodajZaloguj.. 6 lat temu.. Udowodnij na przykładzie Romea i Julii, że Szekspir zerwał z antyczną zasadą jedności miejsca i czasu.. Tagi dla tego testu: lektura szkoła.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. Montekich i Capulettich.. Możesz zdobyć 20 pkt.William Szekspir, "Romeo i Julia" - nie przerażą Cię trudne i szczegółowe pytania na temat tej niezapomnianej historii miłosnej?. a) Krewny księcia, przyjaciel Romea - ………………………………….. Traktuje to jako drobną ankietę.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jan - brat z tegoŜ zgromadzenia Baltazar - słuŜący Romea Samson i Grzegorz - słudzy Kapuleta Abraham - słuŜący Montekiego Aptekarz Trzech muzykantów Paź Parysa Piotr Dowódca warty Pani Montekio - małŜonka Montekiego Pani Kapulet - małŜonka Kapuleta Julia - córka Kapuletów Marta - mamka JuliiRomeo i Julia - streszczenie.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Sekretny ślub w celi ojca Laurentego.. z góry dzięki ;* pzdr .. Kto udzielił ślubu Romeo i Julii?. Chryste Panie!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt