Kartkówka z pana kleksa tak ją w szkole

Pobierz

Gdzie Adaś znalazł pana Kleksa po przybyciu Anatola i Alojzego?. Przede wszystkim nigdy nie wiadomo, co pan Kleks danego dnia wymyśli, poza tym lekcje są ogromnie ciekawe.. "Akademia Pana Kleksa" to dla wielu klasyka polskiej twórczości dla dzieci oraz lektura w 4 klasie szkoły podstawowej.. Naukę.Napisz przepis na potrawę godną pana Kleksa.. Chciałbym być uczniem pana Kleksa.. Mogli chodzić do innych bajek.. Akademia Pana Kleksa, profesora i czarodzieja, nie pozwoli się nudzić ani swoim podopiecznym, ani słuchaczom, którzy sięgną po znakomitego audiobooka w interpretacji Piotra Fronczewskiego.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Kształcenie zintegrowane w klasie I.. Byłbym całkiem zapomniał powiedzieć, że nasza Akademia mieści się w ogromnym parku, pełnym rozmaitych dołów, jarów i wąwozów, i otoczona jest wysokim murem.kartkówka z akademii pana kleksa.pdf .. ciekawe, utwor Akademia pana Kleksa" jest zlozony z kilku basni.. Odpowiadaj pełnymi zdaniami! ". Ach, prawda!. 1) Czarownica Jaga mieszkała w chatce uplecionej z: a) wikliny b) gałęzi c) trzciny d) słomy 2) Utracone siły miał przywrócić Łamignatowi pewien przedmiot, to: a) czarodziejski flet b) czarodziejskie skrzypce c) czarodziejska fujarka d) czarodziejski bęben 3) Hegemon .Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Rozwiąż test!Jak miał na imię Pan Kleks?.

To nic w porównaniu z tym, co dzieje się w szkole Pana Kleksa.

Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Akademia pana KleksaKajko i Kokosz.. Nie mieli możliwości spotkania profesora, jednak otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego szkole.Lista pytań z lektury Akademia pana Kleksa.. Co znajduje się na trzecim piętrze Akademii?. Akademia Pana Kleksa zabierze was w piękny i zwariowany świat, który tylko czeka na odkrycie.. Rozwiąż test!Praca klasowa "Akademia pana Kleksa"- klasa IV I.. Sprawdź, co pamiętasz z tej książki!. Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się .Wesoła szkoła.. - dostateczny 16 - 11 p. Kartkówka z języka polskiego?. Uczniowie klasy 4b na czas omawiania lektury stali się uczniami Akademii pana Kleksa.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia?. Sam lektor zasłynął wcześniej z roli aktorskiej .. Zaproponowane sprawdziany obejmuj ą przede wszystkim materiał podstawowy z poszczególnych działów programu nauczania matematyki w klasie I..

To nic w. porownaniu z tym, co dzieje sie w szkole Pana Kleksa.

Kleksografia, przędzenia liter, leczenia chorych sprzętów, geografia.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Streszczenie krótkie.. Proponujemy szczegółowy test ze znajomości bohaterów książki i ich przygód.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Akademia pana KleksaJedynka z matematyki?. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. - celujący 31 - 29 p.. Nikt nie może tam wejść, ponieważ schody kończą się na drugim piętrze.. Na najwyższym piętrze pan Kleks przechowuje swoje sekrety.. Przeczytaj uważnie tekst, a następnie odpowiedz na pytania.. W co zamienił się malejący pan Kleks?. Pytania o "Akademię Pana Kleksa" nie są proste - pozwolą sprawdzić wiedzę dzieciom, a rodzicom przypomnieć sobie ulubioną książkę z dzieciństwaSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Ambroży.. W jakim dniu tygodnia uczniowie w. akademii mogli robic, co im sie podobalo?. - dobry 24 - 17 p.. Jak miał na imię Pan Kleks ?. Postaraj się, aby była oryginalna..

Lekcje nie były takie jak w zwykłej szkole, o nie, były łatwe i przyjemne.W 1 rozdziale czytamy o szkole.

Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa.. Wymień 3 nietypowe lekcje, które odbywały się w Akademii.. Nietypowa akademia czyli świat przedstawiony.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.porozumiewają się z nim doskonale.. Nigdzie chyba chłopcy nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii pana Kleksa.. Wariactwo, przeróżne historie i wiele ciekawych postaci.. Ludzkim wcieleniem Alojzego.. Okazało się, że w chwilach wolnych od zajęć w fabryce inżynier występuje w cyrku jako linoskoczek, aby nie wyjść z wprawy w owijaniu jednej nogi dookoła drugiej.Najbardziej kompletny test z lektury Akademia pana Kleksa jaki znajdziesz w sieci.. Wydawnictwo WSiP.. Kartkówka -Akademia Pana Kleksa.. Wytwornym panem, który przedstawił się jako autor bajki o Akademii pana Kleksa.. Jej pierwsze wydanie pochodzi z 1946 roku.. Akademia Pana Kleksa jest z pewnością szkołą, do której każdy chciałby chodzić.Akademia Pana Kleksa AUDIOBOOK (Jan Brzechwa) to książka audio dla dzieci, która jest obowiązkową lekturą w klasie 4 do 6 szkoły podstawowej.. Najpierw napisz składniki wymyślonej potrawy, podaj ich dokładną ilość, np. 5 płatków róży..

Mateusz odrabia z nami lekcje i często zastępuje pana Kleksa w szkole, gdy pan Kleks idzie łapać motyle na drugie śniadanie.

Kolejne zadania opracowane s ą zgodnie z zasad ą stopniowania trudno ści.. Co mieściło się na pierwszym piętrze Akademii ?. Jedną z lekcji była to lekcja kleksografii.. Test składa się z 12 pytań.. Pozwolą"Akademia Pana Kleksa" to książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę.. a) w guzik z czapki bogdychanów b) w zaczarowany złoty kluczyk otwierający wszystkie bajki c) w tabakierkę z kolorowymi piegami d) w prawe oko Punktacja i ocena: 32 p.. Ojcem Adasia, który cały czas pilnował, czy nie dzieje mu się krzywda.. Karty pracy ucznia.. Pierwszym uczniem, którego imię zaczynało się na literę "B".. Kartkówka sprawdza wiedzę na temat lektury Jana Brzechwy "Akademia pana Kleksa".. Lekcje rozpoczynają się o siódmej rano.. Co się dzieje z panem Kleksem codziennie o północy?. Poznajemy Adasia Niezgódkę, który występuje jako nasz główny bohater."Tak.. W akademii mogli uczyć się chłopcy tylko Ci którzy mieli imiona zaczynające się na literę A.. Pan Kleks miał na imię Ambroży.. Wystarczy, że podadzą .Test z lektury "Akademia pana Kleksa" (Jan Brzechwa).. Uważam, że chłopcy w akademii mieli wspaniałe życie.. Kąpali się w soku owocowym, codziennie innym, jedli pyszne potrawy przyrządzone przez pana Kleksa, do zabawy służył im wielki park.. Kto mógł uczyć się w Akademii ?. Szkoła latania- test z lektury - Teleturniej.. ,,Dziewczynka z zapałkami''.. Sam profesor dostaje się tam przez komin.Akademia pana Kleksa mieściła się przy ulicy Czekoladowej.. Akademia mieści się przy końcu ulicy Czekoladowej, zajmuje duży trzypiętrowy gmach, zbudowany z kolorowych cegiełek.. Do jakiej bajki udał się Adaś po pudełko zapałek?. - dopuszczający1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) Ogółem w akademii uczyło się a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch c) dwudziestu czterech d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4) Pan Kleks .Wiesława Wojterek; miejscowość: Kowary; dział: Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII; nr: 17466 Test ze znajomości lektury "Akademia pana Kleksa" | tekst nr 17466Kilka pomysłów na lekcje w szkole Ambrożego Kleksa znajdziecie w tym artykule - zabawa uczniów i nauczyciela gwarantowana!. Nie podawaj więcej niż 5 składników.. - bardzo dobry 28 - 25 p..

Wytwornym panem, który przedstawił się jako autor bajki o Akademii pana .Opowiedz o zajęciach w niezwykłej Akademii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt