Kartkówka z treści lektury kamienie na szaniec

Pobierz

2 miesiące.. Polska Walcząca.. Jakie góry odwiedzili bohaterowie, zanim dowiedzieli się o wybuchu wojny?. 9.Po aferze kopernikowskiej Alek ukrywał na wsi u narzeczonej, Basi.. Każdy (bez względu na wiek) może znaleźć w niej coś dla siebie.. Kamienie na szaniec Sortowanie grup.Dodatkowo jeśli przygotowujesz się na zaliczenie z treści lub lekcje języka polskiego, na których przerabiać będziesz lekturę: Kamienie na szaniec to tutaj wysłuchasz również streszczenia oraz wygodnego opracowania tej lektury na video.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. Co oznacza ten symbol?. Uzasadniaj argumenty poprzez podawanie konkretnych przykładów.Pytania z kartkówki z lektury "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń.. Aleksander Kamieński nie był: a) harcerzem b) dziennikarzem c) ministrem d) żołnierzem 2.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. Autorem wiersza, z którego pochodzi tytuł książki, jest: a) Adam Mickiewicz b) Juliusz słowacki c) Krzysztof Kamil Baczyński d) Aleksander Kamieński 3.. 7.Gdzie przesłuchiwano .Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

Język polski, Lektury szkolne, Ogólny.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co się stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomości1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7.. 6.Kto był informatorem w sprawie odbicia Rudego?. Byli zwykłymi młodymi ludźmi, tuż po zdaniu matury .Sądzę, że "Kamienie na szaniec" są powieścią uniwersalną.. Kamienie na szaniec - daty Połącz w pary.. Czy dobrze zapamiętałeś perypetie Rudego, Alka i Zośki?. Rozwiąż test.. Od tego czasu zobaczyło go już 2,550 osób, 1077 z nich pobrało dokument.. 3 lata.. wg Iwotym1.. wg Kmajchrowicz198.. Kartkówka z lektury "Kamienie na szaniec" 1.Zapisz w odpowiednich miejscach imiona i nazwiska bohaterów "Kamieni na szaniec" oraz ich pseudonimy konspiracyjne.. Komentarze i opinie (0) Dodaj komentarz.Kamienie na szaniec Test wiadomości z lektury Kamienie na szaniec.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Dział: Gimnazjum.. Sprawdź, czy znasz tę lekturę na tyle, aby rozwiązać ten test!.

Kamienie na szaniec Test.

Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.. wg Iwotym1.. 4.Gdzie i jak zginął Zośka?. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d) pamiętnik 4.Przykładowa kartkówka z "Kamieni na szaniec" Podaj autora "Kamieni na szaniec".. Opis testu.. wg Kmajchrowicz198.Propozycje tematów lekcji związanych z omawianiem lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" 1,2 Oglądamy film Łomnickiego " Akcja pod Arsenałem" 3 Oglądamy filmowy dokument z 1996 autorstwa Barbary Wachowicz 4 Sprawozdanie z lektury " Kamienie na szaniec" 5 Rzeczywistość wojenna w okupowanej Warszawie.ROZPRAWKA.Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. 10.a .Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec" xX_Zaczytana_Xx 3 miesiące temu.. Gatunek: komedia.Liczba wyników dla zapytania 'test z lektury kamienie na szaniec': 10000+ Kamienie na szaniec - test Test.. wg Piotrbachonski.. Podaj imię i nazwisko Alka.. 11. Podaj argumenty (5) przemawiające za tezą: "Kamienie na szaniec" należą do literatury faktu.. 5.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska trójki bohaterów..

Kamienie na szaniec - daty Połącz w pary.

Kamienie na szaniec Test.. A. Aleksander Kamiński.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Rozwiąż test!Problematyka.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Kartkówka ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec" z pytaniami otwartymi.Jeśli nie wyrażasz na to zgody, .. Przesłano: 2018-08-30.. Kamienie na szaniec audiobook cały rozdział za darmo.Kamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) wszystkie odpowiedzi są poprawne RozwiązanieZanim uczniowie rozpoczną samodzielną lekturę, powinni wiedzieć, w jakim czasie historycznym rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec" i mieć choć podstawową wiedzę na temat drugiej wojny światowej.. Użytkownik uzavrano wgrał ten materiał 4 lata temu.. 3.Co to były Szare Szeregi, oraz Wawer?. Zgodnie z nową podstawą programową gimnazjaliści zapoznają się z literaturą wojenną ("Kamienie na szaniec" lub "Dywizjon .Plik kartkowka z lektury kamienie na szaniec.pdf na koncie użytkownika audreymav • Data dodania: 29 mar 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania mogą być na sprawdzianie z lektury ''Kamienie Na Szaniec''Aleksander Kamiński - kamienie na szaniec.epub uzavrano..

Wojsko Polskie.Test z lektury "Kamienie na szaniec" (Aleksander Kamiński).

Pobierz plik epub.. Inne tryby testu.. Napisz, jak naprawdę nazywał się Zośka.. 2.Kiedy rozgrywa się akcja utworu?. Czy autor "Kamieni na szaniec" znał bohaterów swojej książki?. Test składa się z 12 pytań.. To książka o niezwykle szybkim dorastaniu do odpowiedzialności za własne czyny i za współtowarzyszy.Lektura Kamienie na szaniec A. Kaminski 2009-10-10 20:30:16; Pytania z lektury Kamienie na szaniec 2010-04-20 23:09:33; Dlacego aleksander dal tytul swojej ksiazce kamienie na szaniec 2012-12-10 18:11:47; poda ktos wszystkie odpowiedzi z lektury kamienie na szaniec .Sprawdzian z tresciPlik kartkówka z lektury kamienie na szaniec chomikuj.pdf na koncie użytkownika lisaviele • Data dodania: 21 wrz 2018Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Kamienie na szaniec" Aleksandra KamińskiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Młodym wydaje się, że wszystko wiedzą i, że niewiele brakuje im do doskonałości, ale ta teza jest sprzeczna z rzeczywistością.1.. Sprawdź ile zapamiętałeś, a jeśli nie czytałeś to dzięki temu testowi dowiesz się najważniejszych rzeczy o tej lekturze!- "Kamienie na szaniec" to lektura wskazująca najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka, takie jak: wolność, sprawiedliwość, patriotyzm, walka ze swymi słabościami, wierność idei braterstwa, przestrzeganie zasad.. Jak naprawdę nazywał się Rudy?. Stosując zasady cytowania, wypisz z tekstu porównanie i wyjaśnij, w jakim celu zostało zastosowane (jaka jest jego funkcja?). Żyć i pięknie umierać 8.Afera Kopernikańska w której zasłynął Alek polegała na jego samodzielnej akcji usunięcia niemieckiej tablicy (płyty) z pomnika Mikołaja Kopernika.. Przede wszystkim dzisiejsza młodzież powinna zapoznać się z tą lekturą.. #kamienienaszaniec #aleksanderkaminski #lektury .. Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt