Kartkówka z wieków historia klasa 5

Pobierz

Na temat historii.. No to zaczynamy!Czas w historii - sprawdzian dla klasy IV.. W związku ze zmianami w podstawie programowej zakres tematyczny zawarty w testach archiwalnych może odbiegać od obecnie obowiązująch wymagań.1.. Starożytna Grecja.. Pytania zawarte w teście.Historia WSiP.. Rozwiąż test.. A można bardziej konkretnie, o co chod.. 12/09/2010, 16:44 Seli Wieki już ma opanowane.Teraz chodzi o okreslenie r. 12/09/2010, 17:37 Belfer historyk W zadaniu drugim chodzi o rzecz następującą, np. X.. 12/09/2010, 18:12Plik Kartkówka z wieków na podstawie dzień dobry historo 4.doc na koncie użytkownika boryspE19728 • folder historia • Data dodania: 19 lut 2012Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Zeszyt ćwiczeń "Wczoraj i dziś" do historii dla 5 klasy szkoły podstawowej pomaga utrwalać wiedzę i kształcić umiejętności historyczne.. Materiały dla wszystkich.. W którym roku mógł powstać ten zamek a) 1398 b) 1492 c) 1412 d) 1308 7.Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8.. Strona 1 z 2 1 2 Następna »Plik Kartkówka z historii Polski dla klasy 4.doc na koncie użytkownika boryspE19728 • folder historia • Data dodania: 25 lut 2012Kartkówka 1..

Poziom - 5 klasa.

10 w / 2 połowa / p.n.e 5.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.a wszyscy Ci podają tak, jakby to wszystko było naszej ery.Historia - kartkówka 1.. Kolonizacja grecka i fenicka ; .. E-podręcznik Historia.. 13 w / 2 połowa / n.e 2. uff ratujecie mnie przed 1 .KLASA 5 60-62 Praca klasowa diagnozująca 63-140 Kartkówki 141-149 Odpowiedzi do kartkówek 150-178 Prace klasowe 179-183 Praca klasowa po realizacji programu nauczania w klasie 5 Proponowane przez autorki cyklu Matematyka wokół nas pisemne prace spraw-dzające to kompletny zestaw kartkówek, klasówek oraz dwóch diagnoz umiejętno-Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Dzisiaj przychodzę z nowym quizem.. Quizy historyczne.. Rozwiąż test.. Więcej na temat - Pobierz zasoby.. ilość materiałów:29określanie wieków Era - okres zapoczątkowany jakimś ważnym wydarzeniem (rzeczywistym lub legendarnym), który stanowi podstawę rachuby lat w kalendarzu.. Notatki z historii dla liceum - zakres podstawowy.Cześć!. monisia666 napisał/a - strona 10/10..

(kartkówka obejmuje tematy lekcji 1., 2., 3.

13 w / 2 połowa / n.e 3.. Inne tryby testu.. Wieki jej wytłumaczyłam i ich połowy ale bedzie jeszcze coś takiego : 1)Uporządkuj daty w kolejności chronologicznej 2)Określ ramy chronologiczne podanych wieków5.. Notatki z historii dla szkoły podstawowej.. Opis: Pobierz kartkówki z całej klasy 5 Od tematu: Najważniejsze dzieje człowieka do odbudowa królestwa Polskiego" grupa 1 i 2 dla klasy 5, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.Seli Kartkówka z historii w 5 klasie podstawowej 12/09/2010, 16:26 Tromp Witam!. Skopiuj link Skopiowano.. Historia w źródłach.. Uczniowie chcieliby obejrzeć ruiny zamku, który został zbudowany na początku XV wieku.. )Kartkówka 1.. Pytania zawarte w teście.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Lekcja 6: Cywilizacja starożytnych Greków.. Klasa 5 Tematyczna bibliografia artykułów z "Mówią Wieki" Opracowanie tematów z historii..

Dział: Cała klasa 5 wszystkie grupy.

Sprawdzian historia klasa 5 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 5 dział 1 - Pierwsze cywilizacje; Sprawdzian historia klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja; Sprawdzian historia klasa 5 dział 3 - Starożytny Rzym; Sprawdzian historia klasa 5 dział 4 - Początki średniowieczaPrzygotuj się do sprawdzianu i rozwiąż bezpłatne testy wiedzy oparte o szkolne podręczniki.. Pradzieje i najdawniejsze cywilizacjeSeria: Historia Wsip.. 1408 p.n.e. czy 1600r.. historycy.org -> Kartkówka z historii w 5 klasie podstawowej .. Córa jutro ma kartkówke z wieków i ram chronologicznych.. Opis testu.. Egipt to kraj leżący: a)w dorzeczu Eufratu i Tygrysu b)wzdłuż rzeki Nil c)na południu Afryki 2.Zespoły grobowe w Gizie powstały dla trzech faraonów: a)Cheopsa,Chefrona, Mykerinosa b)Cheopsa,Tutenhamona, Chefrena c)Chefrena,Kleopatry,Ramzesa 3.Sfinks to: a)strażnik świątyni b)strażnik siedziny faraona c)strażnik grobu 4.Posąg o ciele lwa i głowie króla to: a)kolos b)mastaba c .Archiwum testów - Historia - Multitest - klasa 5 szkoły podstawowej Uwaga!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Sprawdzian ze znajomości działu "Starożytna Grecja" z podręcznika Wczoraj i dziś.. Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Historia WSiP dla klas 5, 7, 8..

(kartkówka obejmuje tematy lekcji 1., 2., 3.).

Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B. Wszystkie pliki są dop obrania w formacie PDF.. Klasówka będzie Twoja!Sprawdzian z historii dla klasy 5, dział 3 - Starożytny rzym.. p.n.e. 5.Uzupełnij zdanie: Narodziny Chrystusa umownie podzieliły czas w historii na: a) .Test z Historii Klasa 5, dział 2 - Starożytna Grecja.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 6 w / 2 połowa / p.n.e 6.20 w / 2 połowa / n.e a przyszłość - pamiętaj , że jak masz np .. Klasa 5, temat: Lekcja powtórzeniowa.. w4ri4tk4 napisał/a - zawsze mówiłem rodzicom, po co sie uczyć jak sa sprawdziany w necie.. merryferry<3 napisał/a - Jutro z tego mam sprawdzian.. Inne tryby testu.. 12 i jakieś liczby za nią to jest 13 wiek , a z połowami jest tak , że jak masz 12.99 [ kropka specjalnie , dla ułatwienia , jednak nie stosuj jej ] , to masz 2 połowe , jeśli jednal .Komiksy edukacyjne - Historia powszechna ważne wydarzenia z historii świata - do każdego komiksu opracowano ćwiczenie; Łamigłówka kl. 4-5: Dzień Niepodległości - Historia niewoli (wersja bc) // wydarzenia z czasu zaborów (czytanie ze zrozumieniem, oś czasu) Pisanie z przyjemnością: Pamiętnik - Pewien pamiętnikarzKartkówka 2.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z .. W teście Klasa 5, dział 3 - Starożytny Rzym znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:479 r pne - 1 połowa, 5 wieku p.n.e 345 r pne- 2 połowa 4 wieku p.n.e 966r- 2 połowa 10 wieku 379 pne- 1 połowa 4 wieku To bardzo proste: Wiek obliczasz tak że patrzysz na pierwszą cyfrę/liczbę i dodajesz do niej 1 np. 456 r. - pierwsza cyfra to 4+1 = 5 wiek 1990 - pierwsza liczba to 19 +1 = 20 wiek - czyli na końcu zostawiasz 2 cyfry i patrzysz te na początku a gdy bedzie np: 34 r .Notatki z historii dla szkoły podstawowej.. Najbardziej znane to era chrześcijańska (od narodzin Chrystusa), rzymska (od założenia miasta), muzułmańska (od ucieczki Mahometa z Mekki do Medyny/hidżra)1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt