Sprawdzian mitologia grecka scribd

Pobierz

Test: Mitologia starożytnych Greków kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .Quiz o mitologii greckiej - Test.. Na podstawie fragmentu Teogonii Hezjoda (czyli opowieści o rodowodzie greckich bogów napisanej przez poetę greckiego w VII w. p.n.e.) narysuj drzewo genealogiczne bogów greckich.. a) Orfeusz b) Prometeusz c) Penelopa 3) Kto wykonał 12 prac ?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji .Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.. Klasa 4 Klasa 5 Polski.. Latifa 4 lata temu.. porwał ją Hades i zabrał do świata podziemnego.. #miologia #grecja .. Boginią mądrości i ogniska domowego.. 10.Podkreśl określenie, które nie pasuje do Herkulesa.. Powstał z potęgi Zeusa.. Rozwiąż test.. Klasa 5 Polski.Bogowie greccy według mitologii greckiej to rasa potężnych, nieśmiertelnych istot.. Mitologia 2020 - Poziom 2 - klucz odpowiedzi.. 1) Oto Quiz wiedzy na temat Mitologi Greckiej zaczynajmy!. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Boginią urodzaju i pól.. Najważniejszym czynnikiem była tu poezja epicka.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy..

Mitologia grecka wg Parandowskiego-TEST ŁATWY.

Co stało się z Eurydyką?. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Olimpem władał Dzeus.. 19 hours ago by.Test ze znajomości mitologii greckiej!. Mitologia 2020 - Poziom 2 - test.. Na początku był chaos, a z chaosu wyłoniła się Gaia i Kronos.Mitologia Grecka Jana Parandowskiego - Gameshow quiz.. 11.Słowo .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. Greccy bogowie i ich atrybuty Połącz w pary.. Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej) Poziom 3 (klasy I-III liceum)Klasa 5.. Swoje panowanie nad światem rozpoczęli po erze tytanów.. Dasz sobie radę?. Dzeus dzielił władzę ze swymi braćmi: Posejdonem i Hadesem.. Pytania będą naprawdę trudne i wymagające solidnej orientacji w temacie.. Dzeus wylosował niebo, ziemię i Olimp; Posejdon.. Klasa 5 Polski.Mitologia quiz.. zmarła, bo ukąsiła ją żmija.. Sprawdź, jakie jeszcze objawy przypisuje się wysoko wrażliwym dzieciom - być może należy do nich twój maluch.Mitologia TEST 1.. 1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?Mitologia grecka - tu nie wystarczy pobieżna znajomość mitów!.

Mitologia grecka.Jak dobrze znasz grecką mitologię?

Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie dotyczącym mitologii greckiej.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. postawa etyczna, dla której ideałem moralnym jest dobrowolne podporządkowanie działań jednostki dobru większych grup społecznych lub nawet całej ludzkości.. Jak dobrze pamiętasz mity greckie?. Hezjod Teogonia ZaisteTest Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa 1 Test Ferdydurke - Witold Gombrowicz 3 Test Mitologia - Jan Parandowski 3 Test Romantyzm 1 Test Potop - Henryk Sienkiewicz 2 Test Lalka - Bolesław Prus 7 Test Krzyżacy - Henryk Sienkiewicz 4 Test W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 1 Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 3 Test Mitologia - Jan .Mitologia grecka Teleturniej.. Na początku był chaos, a z chaosu wyłoniła się Gaja i Uranos.. W miarę rozwoju cywilizacji greckiej i bogowie nabierali coraz więcej szlachetności i dostojeń-stwa.. odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Opis testu.. Rozwiąż test i sprawdź!1/12 Jakie imię nosił w mitologii greckiej bóg miłości?. Kto stworzył człowieka i jak tego dokonał?Test wiedzy z Mitologii Jana Parandowskiego ( część grecka ) Test robiony na podstawie sprawdzianu..

Rozwiąż test!Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.

a) Latona b) Demeter c) Selene d) Iris e) Hera f) Inna odpowiedź 3) Ile było najważniejszych Bogów Olimpijskich?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Po tym jak pokonali gigantów, losowali.. 1) Kto był żoną Odyseusza ?. a) silny, odważny b) pomysłowy c) pokonujący wszystkie trudności d) przegrywający z przeciwnikami.. (pokolenie Zeusa) a) 6 b) 1 c) 5 d) 7 e) 10 f) 3 .Mitologia grecka to wspaniała spuścizna, jaką pozostawili po sobie Grecy i z której sporo możemy dowiedzieć się o nich samych.. Dzieci, które często płaczą, nie mogą spać i nie chcą opuszczać matczynych ramion, są określane mianem High Need Baby.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Podkreśl wyraz związany ze sportem, który nie pochodzi ze starożytnej Grecji .. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Ile wiesz o mitologii greckiej?. Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć.konkretniejsze bo poziom trudnosci jest jak dla klas 5-6 a wiekszosc ankietowanych sa pwnie zJest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.. Wśród pierwszych sześciu bogów znaleźli się Zeus, Hera, Hestia, Posejdon, Demeter i Hades, którzy pokonali swojego ojca Kronosa I w Tytanomachii.2.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. a) Artemida b) Penelopa c) Atena 2) Mówi się ,,wierny jak ?".

Nawiązuje do mitycznej postaci Prometeusza.Mitologia grecka wg Parandowskiego-TEST ŁATWY - Quizizz.

2 Test ze znajomości "Mitologii" Jana ParandowskiegoSprawdziany po epokach klaSa 1, częśĆ 1 by kamil-291911 in Types > School Work, test, and polskiTest: Mitologia Grecka cz.1 kl.5 Pierwsza część testu!. Test: Mitologia Grecka - test Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Jak według mitologii greckiej wyglądało stworzenie świata?. Patronką czego jest Artemida?. Bogowie greccy i ich atrybuty Koło fortuny.. Udostępnij.. Mitologia 2019 - Poziom 2 - test.Archiwum testów.. Powiązane z testem.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. Mitologia, Bogowie Olimpu i ich atrybuty Połącz w pary.. Bóg uważany za boga nieba i boga wszystkich bogów to: Jak powstał świat wg mitów greckich?. Boginią mądrości, opiekunką Aten.. Na początku było niebo, a z nieba wyłoniła się Gaia, a ziemią był Uranos.. Załączniki: Plik.. Tagi #miologia #grecja Inne tryby testu.. A jak nazywał się .TEST DLA KLASY V Mitologia (2 godz. lekcyjne) I. a) start b) Tracę punkty 2) Która Bogini była zazdrosna o Zeusa?. wg Krzysztof1.. Bogowie greccy mieli swą siedzibę na szczycie góry Olimp.. Zona Orfeusz byla:Test: Mitologia Grecka Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.9.. a) Ognia b) Ziemi c) Wody i mórz 6 .Mity greckie - Testy - Dojrzewamy.pl..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt