Kartkówka z lektury kamienie na szaniec

Pobierz

Zablokuj Zgło .Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. Inne tryby testu.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .24.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Cechami Rudego są: energiczny, rotrzepany, pomysłowy zdolny, refleksyjny, spokojny nieśmiały, zamknięty w sobieWpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Oglądam to tylko dlatego ze jutro mam sprawdzian z lektury es Odpowiedz.. Książka ta -tak bardzo popularna, że już dla kilku pokoleń Polaków stanowi lekturę obowiązkową, wynikającą jednak nie z nakazu szkolnego, lecz z czytelniczego wyboru - ma swoją niezwykłą historię.1.. Akcja utworu rozgrywa się w latach: a) b) .. sprawdziany.kartkowka.z.kamieni.na.szaniec.doc rozmiar 29 KB: wyszukiwarka.• Kamienie na szaniec • Aleksander Kamiński - biografia • Kamienie na szaniec - streszczenie szczegółowe • Kamienie na szaniec - streszczenie w pigułce (z filmem) • Kamienie na szaniec - opracowanie • Kamienie na szaniec - bohaterowie • Charakterystyka zbiorowa Alka, Rudego i ZośkiPobierz darmową ściągę - wszystkich lektur - - wyników dla zapytania 'test z lektury kamienie na szaniec': 10000+ Kamienie na szaniec - test Test.. dla mnie kamienie na szaniec to jedna z piekniejszych ksiazek jakie przeczytalam, a ten film to cudo, bojcie sie w takim razie liceum i czytania lalki ktora ma 900 stron ;'D .Plik kartkowka z lektury kamienie na szaniec.pdf na koncie użytkownika audreymav • Data dodania: 29 mar 2017Plik kartkowka z lektury kamienie na szaniec q.pdf na koncie użytkownika jujukutti • Data dodania: 13 sty 2015Ta lektura jest piękna..

Takie też są Kamienie na szaniec.

Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.Problematyka.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d) pamiętnik 4.Kamienie na szaniec Test wiadomości z lektury Kamienie na szaniec.. Pytania: 1.Wymień trzy akcje Małego Sabotażu, w których wsławił się Alek.. wg Kmajchrowicz198.pustobrzmiących słów; autor pozostaje zawsze w zgodzie z tymi, o których pisze, i z samym sobą.. 3.Co to były Szare Szeregi, oraz Wawer?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Kartkówka - Kamienie na szaniec.. Rozpoznaj kolory w popularnych metaforach!. Kartkówka ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec" z pytaniami otwartymi.. 10.a .Test z "Kamienie Na Szaniec " .. Mam 13 lat i dla mnie ta książka jest strasznie drastyczna, ale .. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d )pamiętnik 2. to i tak dobry wynik xd.. wywołała na mnie ogromne wrażenie i emocje.. wg Iwotym1.. Opis testu.. .Zestaw: "184 Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 1" 0.. Dowódcą akcji pod Sieczychami był Rudy Zośka Leszek Domański Andrzej Morro : 1.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. @anonim176: a ja jutro zaczynam es Odpowiedz.. 6.Kto był informatorem w sprawie odbicia Rudego?.

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

2.Kiedy rozgrywa się akcja utworu?. Test z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. 2013-04-04 18:27:46; Pytania z lektury" Kamienie na szaniec", odpowiesz ?. wg Kmajchrowicz198.. Należał do podziemnej organizacji "Wawer", był podporucznikiem Armii Krajowej.. Odpowiedz.. 2009-10-28 19:52:46; Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Kolorowe metafory.. Aleksander Kamieński nie był: a) harcerzem b) dziennikarzem c) ministrem d) żołnierzem 2.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. Kamienie na szaniec Test.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.Kamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) wszystkie odpowiedzi są poprawne RozwiązanieOdpowiedz na pytania odnośnie lektury " kamienie na szaniec "..

Kamienie na szaniec Test.

Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Liczba wyników dla zapytania 'test z lektury kamienie na szaniec': 10000+ Kamienie na szaniec - test Test.. Żyć i pięknie umierać 8.Afera Kopernikańska w której zasłynął Alek polegała na jego samodzielnej akcji usunięcia niemieckiej tablicy (płyty) z pomnika Mikołaja Kopernika.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń.. 4.Gdzie i jak zginął Zośka?. Zapamiętaj!. 9.Po aferze kopernikowskiej Alek ukrywał na wsi u narzeczonej, Basi.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. Kamienie na szaniec Sortowanie grup.Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu: 2010-10-09 16:45:38; napisze mi ktoś streszczenie z lektury " Kamienie na szaniec?.

Nie czytałam do końca tej lektury….

Rozwiąż test.. 5.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska trójki bohaterów.. Najbardziej rozdział "pod arsenałem", o którym była mowa w 3 pytaniu.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Beata Krzyzanowska Data publikacji 2019-05-12 Średnia ocena 0,00 Pobrań 74.. Kamienie na szaniec - daty Połącz w pary.. .Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co się stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomościPytania z kartkówki z lektury "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. 7.Gdzie przesłuchiwano .1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7.. Pobierz (docx, 13,1 KB)Kartkówka z lektury "Kamienie na szaniec" 1.Zapisz w odpowiednich miejscach imiona i nazwiska bohaterów "Kamieni na szaniec" oraz ich pseudonimy konspiracyjne.. (ur. 6 maja 1921 r., zm. 30 marca 1943 r.) Pseudonim: .. Sprawdź się!. pytanie 1 z 15. wg Piotrbachonski.. Byli zwykłymi młodymi ludźmi, tuż po zdaniu matury .Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.. wg Iwotym1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt