Kartkówka z treści balladyny

Pobierz

Stefan95 10 stycznia 2019 Boże jakie łatwe 90 na 90. wercia 27 listopada 2018 Mialam 79/90 a wszystko mialam dobrze hah, a tekstMędrzec orzeka, że znamię Balladyny "wyleczyć" może jedynie: a) pomszczenie śmierci Aliny b) przyznanie sie do winy c) przyzwanie Aliny d) zmycie wodą z cudownego źródła Rozwiązanie - Źródło konfliktu między dwoma siostrami zaczerpnął Słowacki z ballady Aleksandra Chodźki: .Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. z matka i mlodsza siostra.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Kto mieszkał w tym jeziorze?. Udostępnij.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest wiedzy - "Balladyna"!.

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Z Matką z Aliną.. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Dlaczego Balladyna nosiła .Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Teraz wszystko na nowo odradza się z twarzą Okropniejszą.. Jak ginie Balladyna?Balladyna 3.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Stwórz rodzinę z postaci kreskówek i zobacz, gdzie będą mieszkać!. Alicja Guziel 1.. Główny rywal Mickiewicza.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?.

Uczniowie spodziewali się, że skoro będziemy omawiać "Balladynę", to na dzień dobry będzie kartkówka z treści lektury.Plik zawiera scenariusz lekcji 63.

Myślałam, że kiedy pójdę na praktyki, to nie spotkam tego obrazka, a jednak… To samo było w szkole, w której pracuję.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Kirkor wyjeżdża na wyprawę wojenną .. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z Balladyną.Z kim była w ciąży balladyna?. Kto najlepiej zna treść "Balladyny"?. Skomentuj.. Kim jest Goplana?. Uzupełnieniem scenariusza jest karta pracy.. W kim kocha się Goplana.. Wina i kara, odwołanie się do etyki ludowej, zbrodnie muszą być ukarane, ślady zbrodni pozostają na zawsze (znamię na czole Balladyny), dojrzewanie do uznania konieczności poniesienia konsekwencji (Balladyna sama siebie skazuje na śmierć), zasady moralne świecie i boskie.Balladyna - skrucha po wizycie u Pustelnika: "(.). bo wszakże wiele by się strachu Przez jeden dzień zatarło tajemniczą ciszą.. Co zbierają siostry?. BloodyBlack 2 lata temu.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Kto jest autorem ''Balladyny''?. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona .Przybywa Balladyna i oznajmia, że Alina uciekła z "jakimś obdartym młokosem"..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.

Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Czym Balladyna zakrywa znamię na czole?. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. Gdzie odbywa sie akcja ?. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. 12/15 Z pewnością czytałeś tę lekturę .Witaj na stronie Quizz.pl.. - Zazdroszczę tej, co dzisiaj rano I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Chata Wdowy została spalona.. Balladyna zrywa kontakty ze swoim dawnym otoczeniem .Kiedy byłam uczennicą, było to bardzo powszechne.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Prawda czy fałsz?. Wyniki w sieci .. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. Ludzie z wioski informują Grabca o tym, że Balladyna poślubiła Kirkora.. twoj stary 19 marca 2019 To niezly test 1 zle a 39/90.. .Wychodzi na świat Balladyna z ariostycznym uśmiechem na twarzy, obdarzona wnętrzną siłą urągania się z tłumu ludzkiego, z porządku i z ładu, jakim się wszystko dzieje na świecie, z nieprzewidzianych owoców, które wydają drzewa ręką ludzi szczepione.Balladyna z Kostrzynem, zdrajcą i łotrem..

W jakim celu Goplana wysłała ... Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Sprawdzian znajomości treści lektury "ANTYGONA" Sofoklesa.

Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka #ksiazka #latarnia #latarnik #lektury #pytania #sienkiewicz #sprawdzian #szkola #test #wiedza .. (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Od czego powstalo to imie ?. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Kim jest Grabiec?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Jak Balladyna tłumaczyła nieobecność siostry.. Balladyna wychodzi za Kirkora.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt